Komediowo.pl
Image default

Dlaczego nie ma placów zabaw dla dorosłych?

Być jak dziecko

Jakie jest dziecko? To oczywiście zależy od charakteru. Jednakże każde dziecko na początku jest bezbronne, beztroskie i przede wszystkim szczęśliwe. Potrafi cieszyć się z małych rzeczy, a największą frajdę sprawia mu zwykła jazda na rowerze. Gdy przychodzi wiosna, mocniej świeci słońce i na zewnątrz robi się przyjemniej, nasze małe pociechy uwielbiają bawić się na placach zabaw.

Co im to daje? Przede wszystkim możliwość nawiązania nowych kontaktów, nauki pracy w grupie i umiejętności dzielenia się zabawkami. Plac zabaw to świetne miejsce do odstresowania się, wyszalenia i relaksu.

Dlaczego więc nie ma placów zabaw dla dorosłych?

Pomyślmy przez chwilę jakie korzyści przyniosłoby dorosłym miejsce na świeżym powietrzu stworzone do zabawy. Pełne huśtawek, kręciołków, piaskownic i ścianek wspinaczkowych. Każde dziecko od razu odpowie: jest to świetne miejsce do rozładowania energii! Właśnie.

Po całym dniu w pracy, w szkole, na uczelni bądź po całym dniu zajmowania się domem, świetną alternatywą od zajęcia miejsca na kanapie przed telewizorem, byłoby wyjście na plac zabaw. Każdy dorosły naładowałby swoje baterie po całym wyczerpującym dniu, dał upust nagromadzonej frustracji i po prostu się zrelaksował.

Uczmy się od dzieci

Beztroska, ciągły uśmiech i chęć zabawy – to cechy szczególne dzieci. Dlaczego więc my dorośli nie możemy być choć w małym stopniu tacy jak one? Może warto przez chwilę usiąść i poobserwować z zadumą biegające wokół dzieciaki, tarzające się w piachu, brudne, umorusane, ze stłuczonymi kolanami ale… szczęśliwe? Dziecko jest jak żywy ogień.

Wszędzie jest go pełno, a przede wszystkim zawsze znajdzie sposób na odreagowanie swoich nagromadzonych emocji. Natomiast w jaki sposób robią to dorośli? Przede wszystkim narzekając i wpadając w depresję. Może warto byłoby nauczyć się czegoś od naszych małych podopiecznych i wrzucić na chwilę na luz.

Możliwe, że w przyszłości zostaną wybudowane place zabaw dla dorosłych. Do tego czasu jednak należy samemu zapewnić sobie odrobinę rozrywki. Po pierwsze zacznijmy się uśmiechać jak dzieci. Po drugie nauczmy się kreować równowagę pomiędzy obowiązkami i zabawą. Po trzecie – zapewnijmy sobie w życiu trochę beztroski jak nasi mali przyjaciele.

Related posts

Jak wychować szczęśliwego syna

admin

Jak zadbać o ładny zapach w łazience?

admin

Pomagasz dziecku przy odrabianiu lekcji? Jak robić to efektywniej?

admin