Komediowo.pl
Image default

Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania szalunków

Wynajem szalunków to ekonomiczna i jakościowa alternatywa dla samodzielnego wykonywania deskowania. Na co warto zwrócić uwagę, żeby wypożyczenie szalunków okazało się opłacalne?

Czy szalunek wytrzyma wymagane obciążenie?

Tymczasowe konstrukcje drewniane lub metalowe odpowiadają za zabezpieczenia wykopów, ale też za podtrzymywanie betonowego stropu, a zatem muszą spełniać odpowiednie normy jakości przy produkcji i zwykłej obsłudze. Wynajem szalunków łączy się najczęściej z usługami dodatkowymi, a w tym z wymianą uszkodzonych elementów na nowe po szybkim kontakcie, czy ze wsparciem montażowym zgodnym z warunkami prawa budowlanego. Można założyć, że im więcej usług przy szalunkach na wynajem, tym większe bezpieczeństwo dla wykonawcy budowlanego.

Czy masz dostęp do wszystkich rodzajów szalunków i na jakich zasadach?

Wynajem szalunków dotyczy systemów lekkich, średnich oraz ciężkich stosowanych przy projektach przemysłowych. Lekkie szalunki sprawdzają się doskonale na wykopach sąsiadujących z intensywnym ruchem drogowym, albo na ograniczonej przestrzeni, w której trzeba elastycznie dopasować wymiary zabezpieczenia. Niektóre wypożyczalnie sprzętu budowlanego dysponują własnym zapleczem produkcyjnym, a to umożliwia konfigurację do indywidualnych potrzeb inwestora. Płyty wodoodporne w szalunkach to absolutne minimum. Taka płyta uniemożliwia wyciekanie betonu i po prostu ogranicza ryzyko. Wykonawca powinien stawiać na szalunki, które można wprowadzić bez zastosowania ciężkich urządzeń, co oczywiście przekłada się na wyższe koszty. Dobre szalunki na wynajem wyróżniają się stabilnością i ograniczają ryzyko wad technicznych. Wypożyczalnie dostarczają deskowanie własnym transportem oraz odbierają elementy po zakończeniu robót. Przy montażu przydadzą się dodatkowe akcesoria, w tym ściągi o zróżnicowanych długościach, napinacze, klucze. Kompatybilność akcesoriów do szalunków odgrywa duże znaczenie przy większych inwestycjach budowlanych.

Nowe a może używane?

Na rynku występują szalunki nowe oraz używane. Konstrukcje używane poddaje się regeneracji. To okazja na bardziej ekonomiczne podejście do wykonywania prac budowlanych. Szalunki ścienne od najpopularniejszych producentów służą do wielokrotnego zastosowania i nie tracą wartości przed dłuższy czas.

Analiza jakości wypożyczalni sprzętu budowlanego

Najlepsze wypożyczalnie szalunków zapewniają opiekę małych i dużych inwestycji budowlanych, bezpłatne doradztwo techniczne przekładające się na spełnienie norm prawnych, a także realizują naprawy konstrukcji tymczasowych od razu po wystąpieniu problemów. Samodzielny transport i dział projektowy to kolejne czynniki przemawiające za współpracą. Wycena wynajmu szalunków nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Każdy wykonawca budowlany może porównać najlepsze rozwiązania dostępne w regionie lub w skali ogólnokrajowej. Wiele wypożyczalni funkcjonuje na terenie całego kraju. Wypożyczenie szalunków to opłacalny pomysł dla małych i dużych podmiotów.

Related posts

Inflatory do opon – najważniejsze parametry urządzeń

admin

Jakie przewody hamulcowe elastyczne wybrać?

admin

Chemiczne czyszczenie stali nierdzewnej – na czym polega i czy jest bezpieczne?

admin