Komediowo.pl
Image default

Problemy z zasięgiem sygnału i prędkością internetu LTE

Dostęp do szybkiego internetu jest w dzisiejszych czasach niemal podstawową wartością w życiu, bez której wielu z nas nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Dotyczy to zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej.

Technologia LTE daje komfort i pewność, że mamy stały dostęp do sieci w każdym miejscu i o każdej porze. Niestety, czasami z przyczyn od nas niezależnych występują problemy z zasięgiem sygnału oraz prędkością łącza. Jak temu zaradzić? Czy w tego rodzaju sytuacjach dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż anten poprawiających zasięg sygnału? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Co z tym internetem?

W sieci dostępnych jest wiele ogólnodostępnych i darmowych narzędzi, za pomocą których sprawdzimy prędkość internetu. W prosty sposób możemy również uzyskać informację na temat tego, czy problem ze słabym łączem leży po stronie sieci, dostawcy internetu czy być może odpowiedzialny jest za to nasz komputer lub nawet wyszukiwarka.

Ponadto należy pamiętać, że oferowana prędkość internetu nazywana jest „wartością teoretyczną”, co oznacza, że w rzeczywistości może być ona nieco niższa. Szacuje się, że rzeczywista szybkość różni się od tej zapisanej w umowie o nawet 40%.

Jak poprawić moc sygnału?

Najlepszym i najprostszym sposobem na polepszenie zasięgu internetu jest zamontowanie zewnętrznej anteny LTE. Jednak będzie to możliwe, jeśli nasz modem bądź router posiada odpowiednie wejście do podłączenia tego typu urządzenia. Opcjonalnie można również zastosować odpowiednią przejściówkę.

Którą antenę wybrać?

Na rynku istnieje kilka rodzajów zewnętrznych anten LTE, a do najpopularniejszych należą anteny kierunkowe oraz bezkierunkowe. Wybierając konkretną antenę najlepiej kierować się prostym schematem. Antenę LTE kierunkową stosujemy, jeśli sygnał dociera do nas z jednego źródła. Natomiast antena bezkierunkowa sprawdzi się lepiej, gdy sygnał „łapiemy” z kilku nadajników.

Jak poradzić sobie z montażem?

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że montaż anteny LTE bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może być sporym wyzwaniem. Z tego powodu warto zlecić to zadanie wyspecjalizowanej firmie, która szybko i skutecznie wzmocni moc sygnału. Najlepiej skontaktować się z fachowcem jeszcze przed zakupem danej anteny, gdyż z pewnością doradzi on, które urządzenie ma parametry idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę?

Antena musi być przede wszystkim kompatybilna z modemem, czyli obsługiwać tę samą technologię. Ponadto, ważnym aspektem jest tzw. zysk anteny wyrażony w jednostkach dBi. Zasada jest taka, że im wyższy jest ten współczynnik, tym większa będzie docelowa prędkość internetu. Istotną kwestią przy montażu anteny jest jej optymalne zamocowanie. Świetnie sprawdza się przykładowo magnetyczna stopka, która zazwyczaj dołączona jest do zestawu. Warto wybrać również odpowiednie kable niezbędne do połączenia anteny i modemu.

Jak widać wybór i montaż anteny, najlepiej powierzyć specjalistom, którzy przy okazji poinstruują nas, jak najpełniej wykorzystać potencjał urządzenia. Antena LTE docelowo ma zwiększać moc sygnału, a tym samym poprawiać komfort użytkowania internetu.

Related posts

Inflatory do opon – najważniejsze parametry urządzeń

admin

Jak samodzielnie serwisować motocykl?

admin

Sprężarki bezolejowe LENTO – gwarancja czystego sprężonego powietrza

admin