Komediowo.pl
Image default

Namiot ogrodowy, czyli podstawa organizacji dużych imprez plenerowych

Jakakolwiek większa impreza organizowana na świeżym powietrzu wymaga użycia przestronnych namiotów ogrodowych. Są bardzo istotne, chociażby ze względu na to, że w okresie letnim zbyt długie przebywanie na otwartym słońcu może skutkować udarem lub omdleniem. Zapewnienie schronienia dla gości na wypadek upału to punkt organizacyjny imprezy, o którym nie należy zapominać. Instalacja namiotu ogrodowego jest kluczowym elementem w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom eventu.

Namioty ogrodowe znakomicie sprawdzają się również w celu ochrony przed insektami. Na rynku dostępne są modele, które posiadają specjalne moskitiery zapewniające zabezpieczenie od muszek lub komarów. Ponadto konstrukcje tego typu są przewiewne, a więc doskonałe w przypadku wydarzeń organizowanych letnią czy wiosenną porą.

Namioty ogrodowe w trakcie imprez plenerowych są niezastąpione również w celach gastronomicznych. We wnętrzu konstrukcji można bowiem ustawić stoły, ławki czy krzesła dla gości. Bardzo istotną kwestią jest także przechowywanie wszelkiego rodzaju żywności w chłodnym zacienionym miejscu. Czasami nie ma możliwości umieszczenia wszystkich produktów w przenośnych lodówkach, dlatego warto umieścić namiot w zacienionym miejscu lub zainstalować wydajną klimatyzację.

Odporność na niesprzyjające warunki pogodowe

Najważniejszym elementem organizacyjnym jest schronienie dla gości przed gwałtownymi zmianami warunków pogodowych. W razie nadejścia ulewnego deszczu i silnego wiatru trzeba zapewnić suche, zadaszone miejsce. Wtedy nie musimy się martwić o to, że cokolwiek przeszkodzi trwającej zabawie. Stalowe czy aluminiowe stelaże są projektowane w taki sposób, aby były wytrzymałe na duże obciążenia i zapewniały solidne podparcie. Producenci wykonują plandeki z najwyższej jakości materiałów, co zapobiega ich przypadkowemu rozdarciu, nasiąkaniu wilgocią czy płowieniu.

Jeśli nadejdzie bardzo silny wiatr, nie musimy obawiać się, że namiot się przewróci. W celu zabezpieczenia całej konstrukcji stosuje się specjalne kotwy do mocowania w podłożu, które dają bardzo dobrą stabilizację. Linki naciągowe dbają natomiast o odpowiednie naprężenie całej konstrukcji, które w połączeniu z dobrze zamontowanymi w podłożu śledziami zapewnią bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie.

Jak zadbać o namiot po intensywnym sezonie?

Kupując wysokiej jakości namiot ogrodowy, możemy być pewni, że będzie on służył przez długie lata. Jednak po okresie intensywnej eksploatacji, namiot będzie wymagał odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia. Przed okresem jesiennym warto dokładnie wyczyścić stelaż i zwrócić uwagę na rdze. Jeśli wystąpiła korozja, należy zeszlifować i zabezpieczyć skorodowane miejsca specjalnym preparatem. Plandekę warto dokładnie opłukać i starannie wysuszyć bezpośrednio przed złożeniem. Należy również sprawdzić, czy pokrycie nie ma widocznych dziur czy innych uszkodzeń.

Namiot ogrodowy to funkcjonalna, bezpieczna i estetyczna alternatywa dla klasycznej, drewnianej altany. Na rynku dostępne są modele różniące się materiałem wykonania, kształtem czy rozmiarem, dlatego niezależnie od przyszłego przeznaczenia konstrukcji i wymagań nabywcy, zapewne możliwy będzie dobór idealnego rozwiązania.

Źródło: Dascompany.com – pawilon ogrodowy

Related posts

Audyt w magazynie – kiedy i dlaczego warto go przeprowadzić?

admin

Bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie – kto powinien mieć dostęp do dokumentacji?

admin

Nowoczesne podejścia do zminimalizowania zużycia energii w lampach operacyjnych

admin