Komediowo.pl
Image default

Jak nasz wiek wpływa na posługiwanie się nowymi technologiami?

Dzieci i nowe technologie

Nowe technologie zawładnęły nawet światem dzieci. Gdzie nie popatrzymy widzimy coraz to młodsze pokolenie, trzymające w ręce tablet bądź też smartphone. Dzieci bardzo szybko uczą się nowych technologii, nie mają problemu z nauczeniem się nowych funkcji i obsługą aplikacji. Dzieci podpatrują jak dorośli rozmawiają przez telefon, piszą SMS-y po czym chcą robić to samo. Płaczą gdy dorośli nie pozwalają im na zabawę telefonem bądź tabletem. Dzieci najczęściej wykorzystują nowe technologie do zabawy oraz do komunikacji z swoimi kolegami. Grają w gry, również multiplayer, robią zdjęcia i słuchają muzyki. Młode pokolenia często uzależniają się od nowych technologii, godzinami grają w gry na komputerze bądź też na tablecie. Można powiedzieć, że jest to nowa „choroba cywilizacyjna” – uzależnienie od nowych technologii.

Młodzież a nowe technologie

Młodzież uwielbia nowe technologie, śledzi wszelkie nowinki technologiczne i odkłada swoje kieszonkowe na nowy telefon lub tablet. Większość gier wchodzących na rynek jest skierowana właśnie do młodzieży. Gry często są przepełnione przemocą bądź też pornografią, co stanowi spore zagrożenie dla młodych osób. Rodzice niejednokrotnie nie zdawają sobie sprawy z tego czym się interesują ich dzieci. To często może doprowadzić do tragedii. Nastolatkowie uwielbiają również nawiązywać nowe znajomości za pomocą kanałów internetowych. Poznają nowych ludzi w tzw. „social media”, na czatach, forach bądź też w grach multiplayer. Zdarza się, że są to bardzo cenne znajomości, owocujące na całe życie. Często jednak zdarza się, że po drugiej stronie ekranu zasiada oszust. Osoba, która podaje się za kogoś innego niż jest. Powinniśmy więc ostrzec nasze dzieci przed tego typu sytuacjami

Osoby 50 plus a nowe technologie

Wiele osób po 50 roku życia nie potrafi się posługiwać komputerem oraz dotykowym telefonem. Takie osoby boją się nowych technologi, ciężko przychodzi im uczenie się nowinek technicznych i wolą to zostawić młodszemu pokoleniu. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, które interesują się światem  technologicznymi.

Related posts

Czym jest ładowarka teleskopowa?

admin

Jakie przewody hamulcowe elastyczne wybrać?

admin

Detekcja poziomu wypełnienia, czyli czujniki pojemnościowe w roli głównej

admin