Komediowo.pl
Image default

Jak dbać o bezpieczeństwo telefonu w czasie urlopu?

Telefon stanowi nieodłączny element naszego życia w dzisiejszym świecie. Jest źródłem rozrywki, narzędziem pracy, a także służy do kontaktu z bliskimi. Trudno nam się z nim rozstać. Szczególnie niebezpiecznym czasem dla telefonu jest urlop – ciągłe robienie zdjęć, liczne wycieczki, ogrom bagaży, a w tym wszystkim niewielki telefon.

Przechowywanie telefonu

Wakacje to czas, w którym po prostu chcemy odpocząć, nie tylko od pracy, ale często też od Internetu, dlatego staramy się zmniejszyć czas spędzony przed ekranem. Warto jest wtedy pozostawić telefon w pokoju czy domku – najlepszym miejscem jest sejf, który coraz częściej pojawia się w wyposażeniu miejsc noclegowych. Jeśli jednak telefon jest nam szczególnie potrzebny w nagłych wypadkach, dobrze jest mieć odpowiednie miejsce do jego trzymania. Nie powinna być to kieszeń spodni czy kurtki, ponieważ stamtąd w mgnieniu oka może zniknąć, czy to za sprawą osób trzecich, czy wyłącznie przez przypadek. Warto jest zakupić torbę typu berka lub specjalny pokrowiec. Warto zdecydować się na modele z suwakami, by ograniczyć szanse kieszonkowców na skuteczne działanie.

Piasek i woda

Urlop nad morzem przy wysokich temperaturach to marzenie wielu osób. Na telefon czyha w takich miejscach wiele niebezpieczeństw. Zabierając telefon na plażę, należy sprawdzać jego obecność co jakiś czas, jeśli nie jest on przez nas używany. Warto trzymać go w torbie czy plecaku, a nie beztrosko rzucać na ręcznik czy leżak. Największy problem oczywiście stanowi woda, ponieważ zalanie telefonu może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. W najgorszym wypadku telefon po prostu kompletnie przestanie działać i będzie wymagał kompleksowej naprawy w serwisie GSM, co oczywiście wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Należy pamiętać, że nawet telefony wodoodporne czy wodoszczelne również mogą zostać uszkodzone przez wodę – zależy to od klasy ochronnej.

Równie niebezpieczny jest piasek, który tak samo jak woda, może dostać się do wnętrza telefonu. Drobinki piasku pod obudową mogą zarysować telefon, prowadzą do uszkodzenia głośnika lub innych komponentów.

Dodatkowa ochrona

Wysokiej jakości zabezpieczenia mogą skutecznie ochronić Twój telefon przed koniecznością naprawy w serwisie smartfonów. Warto wyposażyć się w szkło hartowane osłaniające ekran. Można pomyśleć również o wodoodpornych pokrowcach lub obudowach, które pozwolą uchronić się przed zalaniem telefonu.

Podsumowując, o uszkodzenie telefonu nie jest trudno, a konieczność jego naprawy to dodatkowy wydatek i niepotrzebny stres.

 

Related posts

Chemiczne czyszczenie stali nierdzewnej – na czym polega i czy jest bezpieczne?

admin

Jak samodzielnie serwisować motocykl?

admin

Inflatory do opon – najważniejsze parametry urządzeń

admin