Komediowo.pl
Image default

Honda Forza 750 w 2021 roku – czego można się spodziewać?

Enigmatyczna zapowiedź nowej Hondy Forza 750 miała miejsce na początku września, a już miesiąc później pojawił się oficjalny trailer z informacją o dacie premiery. Materiał filmowy zawiera niespełna trzydziestosekundową prezentację skutera, która podkreśla nowoczesne wzornictwo i opływową linię pojazdu. Premiera miała miejsce 14 października i spotkała się z niemałym zainteresowaniem fanów maxi-skuterów. Poniżej kilka informacji, które zachęcą Cię do tego, by sprawdzić, gdzie jest najbliższy dealer Hondy.

Odważna wizja producenta

Obserwując wszystkie modele Hondy, można zauważyć, że Japończycy duży nacisk kładą na eksplorowanie rynku i kierowanie swoich produktów do konkretnych odbiorców. Producent w opisie modelu 750 na swojej stronie podkreśla, że nowa Forza to połączenie sportowych osiągów, technologii i współczesnej stylistyki. To, co odpowiada za obiecany przez marketingowców Hondy komfort jazdy, to przede wszystkim dwucylindrowy silnik o pojemności 745 cm3, motocyklowe hamulce i wysoka jakość zawieszenia, co powinno zapewnić nam odpowiedni komfort jazdy poza miastem. Honda 750 dostępna jest w czterech wariantach kolorystycznych: Jeans Blue Metallic, Candy Chromosphere Red, Mat Beta Silver Metallic i Graphite Black. Producent zapowiedział, że skuter powinien zaspokoić potrzeby wszystkich, którzy cenią sobie aktywny i komfortowy tryb życia. Odważnie zapowiada, że to najlepszy skuter klasy GT. I rzeczywiście, zdaje się, że wszyscy miłośnicy mniejszych pojemności, którzy cenią sobie praktycznie rozwiązania, powinni być zadowoleni. Pojazd posiada trzy kufry – górny o pojemności 55 l i dwa boczne o pojemności 26 l i 33 l. Jest też coś dla tych, którzy decydują się na jazdę w niesprzyjających warunkach. Skuter posiada bowiem podgrzewane manetki oraz opcjonalnie dodatkowe owiewki na górę i dół, które osłonią nogi kierowcy. Pojazd został zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić komfortową jazdę prowadzącemu go oraz pasażerowi.

Technologia

Biorąc pod uwagę twarde dane techniczne, Honda oferuje nam przede wszystkim rozwiniętą technologię. Za niezakłócony komfort jazdy odpowiada funkcja stałego połączenia bezprzewodowego, dzięki której możemy liczyć na komunikację między smartfonem a wskaźnikiem TFT. To rozwiązanie pozwoli nam komfortowo sterować muzyką, nawigacją czy połączeniami telefonicznymi podczas jazdy. Nie jest to być może innowacyjne rozwiązanie, ale z pewnością bardzo przydatne, kiedy cenimy sobie oszczędność czasu. Podczas jazdy możemy wybrać spomiędzy trzech dostępnych opcji trybów jazdy z dodatkową funkcją personalizacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Pojazd posiada 58-konny silnik i sześciobiegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów, a system sterujący momentem obrotowym odpowiada jak najlepszą przyczepność tylnej opony do podłoża. Nowa Forza posiada również wiele drobniejszych udogodnień, które stanowią odpowiedź na potrzeby fanów maxi-skuterów, a wśród nich obszerne owiewki i konstrukcję, która pozwoli kierowcy na wygodne usadowienie się. Forza 750 to bardzo duża konkurencja dla mniejszych skuterów miejskich, zwłaszcza że oferuje również słabszy model w wersji 35 kW. Można śmiało pokusić się o opinię, że dynamiczna stylistyka w połączeniu z technologią zapewniają Hondzie 750 miejsce w czołówce luksusowych motocykli producenta.

Forza to opcja zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast, którzy docenią komfort szybkiego poruszania się po ulicach w godzinach szczytu oraz możliwość zaparkowania w miejscach, gdzie zwykle jest o to trudno.

Related posts

Jak dbać o bezpieczeństwo telefonu w czasie urlopu?

admin

Telefon z dużą pamięcią – czy warto?

admin

Jak działa przydomowa elektrownia słoneczna 

admin