Komediowo.pl
Image default

Główne zalety sprężarek BOGE z serii C-2

Sprężarki bezolejowe BOGE C- 2 nie wymagają stosowania oleju, dzięki czemu jego cząsteczki nie przedostają się do zespołu sprężającego. To sprawia, że powietrze jest zupełnie czyste i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych, drogich filtrów. Urządzenia cechują się łatwą obsługą, ergonomią oraz posiadają możliwość indywidualnej konfiguracji. Jakie są główne zalety tych sprężarek?

Sprężarki bezolejowe BOGE z serii C-2 elastycznie

Sprężarki bezolejowe BOGE z serii C-2 na rynku są dostępne w połączeniu z centralą sprężonego powietrza ze zbiornikiem, przeznaczone do mniejszych instalacji. Natomiast do większych przeznaczone są sprężarki powietrza bez dodatkowego osprzętu. Producent zastosował rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać łatwy dostęp do najważniejszych elementów urządzenia, co znacznie ułatwia serwisowanie. Urządzenia są wyposażone w dźwiękochłonną obudowę, dzięki czemu pracują o wiele ciszej niż poprzednie modele z tej serii. Sprężarki powietrze BOGE C-2 można indywidualnie skonfigurować i dopasować do potrzeb produkcji. Urządzenia z tej serii zostały wyposażone w pasy napędowe, regulowaną przetwornicę oraz połączenie bezpośrednie. Obudowa została wyposażona w dodatkowe elementy tłumienia dźwięków, dzięki czemu praca urządzeń przebiega jeszcze ciszej. Z tego względu mogą być stosowane obok stanowisk, na których pracują ludzie. Standardowo sprężarki bezolejowe są wyposażone w silniki IE3. W silnikach o mocy 7,5 kW  lub większej zastosowano wentylator z regulowaną przetwornicą częstotliwości. Takie rozwiązanie pozwala dopasować częstotliwość pracy wentylatora odpowiednio do zapotrzebowania na chłodzenie – wpływa na to temperatura otoczenia. Natomiast maksymalna moc dostępnych silników wynosi do 355 kW. Producent udostępnia modele ze zintegrowanym osuszaczem ziębniczym oraz odpowiednim sterownikiem z dwoma wariantami pracy urządzenia: podstawowy Base Control lub zaawansowany Focus Control 2.0.

Sprężarki bezolejowe BOGE C-2 – ergonomiczne i łatwe w obsłudze

Sprężarki bezolejowe BOGE C-2 zostały wyposażone w nowoczesne elementy konstrukcyjne oraz sterownik, co umożliwiło osiągnięcie wysokiej wydajności oraz niskiego zużycia energii elektrycznej. Te modele chłodzone są za pomocą wody lub powietrza. Stosowane są w przemyśle: farmaceutycznym, spożywczym oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. W bezolejowych sprężarkach dużą zaletą jest fakt, że do sprężonego powietrza nie przedostaje się olej. To sprawia, że nie ma potrzeby stosowania drogich filtrów oraz ich utylizowania, co przekłada się na wyższe zyski w przedsiębiorstwie.

Sprężarki powietrza BOGE C-2 – łatwe i szybkie serwisowanie

Sprężarki powietrza BOGE C-2 można łatwo serwisować z uwagi na łatwy i szybki demontaż obudowy. Poza tym producent zastosował minimalną ilość elementów niezbędnych do działania urządzeń. Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są części, wpływa na dłuższą żywotność urządzeń oraz niższe nakłady związane z serwisowaniem. Natomiast małe wymiary sprawiają, że urządzenie nie zajmują dużej przestrzeni, dzięki czemu można je łatwo ulokować. Mogą dostarczać do obiegu ilości powietrza odpowiednie do zapotrzebowania procesu produkcji, zarówno podczas pracy ciągłej, jak i przerywanej.

Sprężarki bezolejowe to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie sprężonego powietrza wolnego od cząsteczek oleju. Prosta budowa oraz łatwość demontażu osłon sprawia, że prace serwisowe przebiegają szybko i sprawnie. To zapobiega długim przestojom, które w niektórych branżach wiążą się z wysokimi kosztami. Niskie koszty eksploatacji, wysoka wydajność oraz cicha praca sprawiają, że urządzenia te stają się coraz bardziej popularne.

Related posts

Teczki pracownicze i zmiany w 2019 r. – prowadź e-dokumentację przy pomocy FlexiHRM

admin

4 najczęstsze przyczyny problemów z baterią w iPhonie

admin

Detekcja poziomu wypełnienia, czyli czujniki pojemnościowe w roli głównej

admin