Komediowo.pl
Image default

4 najczęstsze przyczyny problemów z baterią w iPhonie

Bateria w telefonie może ulec uszkodzeniu z różnych przyczyn. Czasem szybkie rozładowywanie się akumulatora wynika ze zużycia. Często jednak okazuje się, że źródło problemu jest zupełnie inne. W tym artykule dowiesz się o czterech najczęstszych przyczynach problemów z baterią w iPhonie. Wbrew pozorom, w przypadku tego typu problemu nie zawsze trzeba udać się do serwisu.

Szybko rozładowująca się bateria – co można zrobić?

Krótki czas pracy baterii może być związany ze zużyciem akumulatora. To całkowicie normalne zjawisko, jeśli telefon korzysta z tej samej baterii przez dłuższy czas. Często jednak szybkie rozładowywanie się akumulatora wynika z innych przyczyn. Co warto sprawdzić zanim udasz się do serwisu iPhone’ów?

 

Bateria może rozładowywać się szybciej, jeśli użytkownik korzysta z wielu aplikacji jednocześnie. Warto więc na bieżąco wyłączać programy działające w tle. Dobrym sposobem na odciążenie zużycia baterii jest też skorzystanie z opcji optymalizacji jej pracy. W tym celu należy zastosować takie opcje jak:

 

  • Automatyczna regulacja jasności – ta funkcja dostosowuje moc wyświetlacza do aktualnie panujących warunków.
  • Przyciemnienie ekranu – wybierając tę opcję można przedłużyć żywotność baterii.
  • Włączenie Wi-Fi – pracując w tym trybie telefon zużywa mniej energii.
  • Włączenie niskiego trybu zużycia energii – wydłuża czas pracy urządzenia, gdy akumulator jest bliski rozładowania.
  • Wyłączenie usług lokalizacji dla aplikacji – to kolejny sposób na oszczędność energii baterii.

Spuchnięta bateria – czy należy ją wymienić?

Kolejnym problemem związanym z akumulatorem w iPhone’ach jest spuchnięta bateria. Zużyte lub nieprawidłowo działające akumulatory mogą doprowadzić do licznych awarii i utrudnionego funkcjonowania urządzenia.

 

W przypadku nadmiernego nagrzewania się baterii czy też jej odkształcania nie należy zwlekać z wymianą. W tym celu najlepiej udać się do serwisu iPhone’ów, celem sprawdzenia czy nieprawidłowo działający akumulator nie uszkodzić innych części telefonu. Specjalista może szybko wymienić baterię w iPhonie, a także przeprowadzić profesjonalną diagnostykę.

Przegrzewanie się iPhone’a – czy ma związek z baterią?

Telefon może nadmiernie się nagrzewać nie tylko z powodu pracy baterii. Częstym powodem tego typu awarii są również zanieczyszczenia obecne wewnątrz telefonu. Czyszczenie urządzenia od środka powinien przeprowadzić odpowiednio przeszkolony pracownik serwisu. Użytkownicy, którzy mają problem z przegrzewającym się iPhonem powinni więc skorzystać z oferty zaufanego serwisu iPhone’ów.

Problemy z ładowaniem baterii – co zrobić?

W przypadku problemów z ładowaniem w iPhonie mogło dojść do uszkodzenia ładowarki lub gniazda ładowania. W pierwszym przypadku wystarczy kupić nową ładowarkę. W drugim zaś koniecznym jest udanie się do punktu naprawy iPhone’ów, celem szybkiego usunięcia usterki. Nie warto przeprowadzać naprawy na własną rękę, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzony proces może skutkować poważną awarią podzespołów. W związku z tym, tego typu czynność warto zlecić profesjonalistom.

Related posts

Gięcie zrobotyzowane – główne zalety centrów gnących i stanowisk z robotem

admin

Jakie przewody hamulcowe elastyczne wybrać?

admin

Widły w wózku widłowym – kiedy wymienić a kiedy regenerować?

admin