Komediowo.pl
Image default

Idealne miejsca na wyjazd na narty we Włoszech

Włochy słyną ze znakomicie przygotowanych stoków narciarskich i ośrodków, które usytuowane są od Alp po Dolomity. Do tego na turystów czeka tam również pyszne jedzenie i słońce. Podpowiadamy, które miejsca idealnie są dla narciarzy.

Polacy chętnie odwiedzają włoskie stoki, które należą do najpopularniejszych, zaraz po stokach austriackich. Właśnie we Włoszech czeka na was ponad 200 komfortowych ośrodków. Z pewnością warto tam pojechać, ale najlepiej zrobić to z touroperatorem, który specjalizuje się w wycieczkach dla narciarzy (np. Primoris). Wtedy będziecie pewni, że taki wyjazd został przygotowany nie tylko profesjonalnie, ale przede wszystkim pod kątem najlepszych atrakcji dla narciarzy. Poniżej przygotowaliśmy listę włoskich miejsc, które są idealne na narty we Włoszech.

Livigno

narty we WłoszechTo najpopularniejszy wśród Polaków ośrodek włoski. Wystarczy wyjść na najbliższy stok, aby usłyszeć polski język. Livigno w słonecznej Lombardii to idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Wszystko dlatego, że tamtejsze trasy są bardzo łatwe, chociaż nie brakuje również zjazdów dla co najmniej średniozaawansowanych narciarzy. Na gości czeka 140 km tras, a do tego 32 wyciągi. Poza tym jest także wiele innych atrakcji jak jazda psimi zaprzęgami czy skuterami śnieżnymi.

Cortina d’Ampezzo

To najsłynniejszy kurort we włoskich Dolomitach. Tam właśnie znajdowała się wioska olimpijska, a co roku odbywają się zawody w ramach Pucharu Świata w narciarstwie. Bardzo modne i oblegane przez narciarzy miejsce. Znajdziecie tam ponad 140 km doskonale przygotowanych tras o różnym stopniu trudności. Można zatem szusować po najbardziej wymagających stokach, jak i zjeżdżać całą rodziną na bardzo łatwych trasach.

Val di Sole

Jeśli chcecie odwiedzić tak znane ośrodki narciarskie, jak Madonna di Campiglio, Marilleva-Folgarida, Pejo czy Passo Tonale, musicie wybrać wyjazd do Val di Sole, czyli do Doliny Słońca. Nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ region słynie z bezchmurnej pogody, chociaż nie brakuje tam również okresów z intensywnymi opadami śniegu. Na narciarzy czeka ponad 360 km tras, 140 nowoczesnych wyciągów, a wszystko to na wysokości 3 tys. m n.p.m.

Val di Fiemme

Jadąc do zachodniej części Dolomitów, niedaleko granicy z Austrią, znajdziemy się w niezwykle malowniczej dolinie. Miejscowi nazywają ją wrotami Dolomitów. Mowa o Val di Fiemme, gdzie na narciarzy czeka aż pięć wspaniałych ośrodków (Passo Lavaze, Alpe Lusia, Ski Center Latemar, Alpe Cermis i Passo Rolle) i 150 km tras zjazdowych. Powinni tam pojechać szczególnie fani nart biegowych. Właśnie w Val di Fiemme odbywa się od lat prestiżowy bieg narciarski Marcialonga.

Val Gardena

Pozostajemy w Dolomitach. Warto tam pojechać także do Val Gardena, która jest jedną z najpopularniejszych dolin regionu i jest cenionym ośrodkiem narciarskim. Co tam znajdziemy? 200 km doskonale przygotowanych tras narciarskich, 83 wyciągi, nowoczesną infrastrukturę turystyczną i wiele innych atrakcji. Właśnie w Val Gardena odbywają się często zawody o Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.

Włochy to gościnny i atrakcyjny kraj nie tylko dla turystów zwiedzających wspaniałe zabytki, ale również dla narciarzy. Doskonale przygotowane trasy, nowoczesne ośrodki i przede wszystkim wspaniali ludzie to najlepsza wizytówka tego kraju.

Related posts

Jaki jest cel kursów dla ratowników medycznych?

admin

Obuwie na jesień? Co będzie modne?

admin

Praktyczny telefon na prezent dla osoby starszej lub dziecka

admin