Komediowo.pl
Image default

Gry i zabawy na wieczór panieński – nasze pomysły

Wieczór panieński, czyli symboliczne pożegnanie z wolnym stanem, to okazja do spotkania w gronie najbliższych. Bez względu na to, gdzie odbędzie się impreza – warto zrobić wszystko, by przyszła Panna Młoda zapamiętała go na zawsze. Do tego celu posłużyć mogą przeróżne gry i zabawy, pozwalające stworzyć wyjątkowe wspomnienia. W tym wpisie zostały zgromadzone pomysły, które doskonale ubarwiły już nie jeden wieczór panieński.

Zabawy na wieczór panieński – gra w wyzwanie lub w opowieści

Dość popularna zabawa w pytanie lub wyzwanie może okazać się strzałem w dziesiątkę również na wieczór panieński. Co więcej, zadania można przygotować w trakcie spotkania. Wystarczy, że goście i Panna Młoda podzielą się na dwie drużyny i wspólnie przygotują treść wyzwań. Gotowe pakiety można umieścić w misce, losować i wykonywać. Goście mogą umówić się, że karą za niewykonane zadanie jest wypicie kieliszka wódki. Gra w wyzwanie może okazać się doskonałą zabawą na większość imprezy.

Świetną alternatywą na ubarwienie wieczoru panieńskiego jest także gra w opowieści. W tej zabawie każda uczestniczka ma za zadanie anonimowo opisać zabawną lub żenującą anegdotę z życia Panny Młodej. Historie lądują w naczyniu i są losowane przez bohaterkę wieczoru. Po odczytaniu historii musi zgadnąć kto jest jej autorem. Jeśli Panna Młoda zgadnie –  autorka wypija shota. Jeśli jednak spudłuje – to bohaterka wieczoru sięga po swój kieliszek. Gra w opowieści pozwala nie tylko przypomnieć sobie ciekawe historie z życia Panny Młodej. Przynosi również mnóstwo zabawy i śmiechu, a przecież to właśnie o to między innymi chodzi w wieczorze panieńskim.

Quiz na temat Pana Młodego – świetna zabawa na wieczór panieński

Osoba organizująca wieczór panieński może przygotować pakiet pytań dla Pana Młodego na temat swojej przyszłej małżonki. Pytania mogą dotyczyć zarówno początków młodej pary, jak i wspólnych marzeń czy hobby. Gotowy zestaw można wykorzystać podczas spotkania w żeńskim gronie. Każda prawidłowa odpowiedź bohaterki wieczoru może być nagradzana i na odwrót. Zła odpowiedź na pytanie może wiązać się z koniecznością wyzwania lub innego rodzaju zabawną karą. Odpowiednio ułożony quiz jest miłym sposobem na przypomnienie Pannie Młodej najważniejszych elementów relacji z przyszłym małżonkiem. Cóż jest lepszego niż wzruszenie wywołane pozytywnymi wspomnieniami? Zabawę można zaaranżować, wykorzystując balony helowe Godan – wystarczy w balonach umieścić karteczki z pytaniami i prosić bohaterkę wieczoru o ich przebijanie.

Ciepło-zimno jako łatwy sposób na niespodzianki

Wieczór panieński powinien być spotkaniem pełnym niespodzianek. Można do tego celu wykorzystać gadżety, jak tematyczne szarfy czy też korona dla bohaterki wieczoru. Dobrym pomysłem jest także zabawa w ciepło-zimno. Zadaniem Panny Młodej będzie odnalezienie ukrytych dla niej przedmiotów. Mogą być to zarówno symboliczne gadżety na wieczór panieński, przedmioty związane z jej przyszłym małżonkiem, jak również osobiste prezenty od przyjaciółek. Wszystko zależy od tego na co umówi się grono organizatorów. Gra w ciepło-zimno to nieoczywisty sposób na pobudzenie wspomnień, a jednocześnie świetny pomysł na niespodziewane wręczenie prezentów dla Młodej Pary jeszcze przed ślubem. Można także pójść na skróty i skorzystać z gotowych gier towarzyskich takich jak np. gra „Twoja kolejka”, która polega na kręceniu specjalną strzałką i wyznaczaniu osób kolejno wznoszących toast – tę propozycję znajdziecie w asortymencie godanparty.pl.

Zbiór wyżej wspomnianych gier można zrealizować zarówno w wynajętej przestrzeni, jak i w domowym zaciszu. Bez względu na to, gdzie odbędzie się impreza i jaki będzie miała charakter – zabawy doskonale rozluźniają atmosferę i sprawią wiele radości, zarówno Pannie Młodej, jak i jej gościom.

 

 

Related posts

Pożyczki przy pracy na umowie o dzieło/zlecenie

admin

Łatwe pozycje seksualne dla początkujących – poradnik

admin

Funkcjonalny i stylowy hotel pod Krakowem

admin