Komediowo.pl
Image default

Ferie w mieście. Podpowiadamy, co robić w Warszawie

Czekając z utęsknieniem na ferie zimowe, warto już wcześniej sprawdzić, jak można ciekawie spędzić czas w stolicy. Strzelnica na Pradze? Świat komputerów? A może coś bliżej natury i zimowej aury? Jedno jest pewne – zimą w Warszawie nie sposób się nudzić!

Świat gier i komputerów

Dzieci od najmłodszych lat mają styczność z ciekłokrystalicznym ekranem, na którym mogą oddawać się jednej z ulubionych rozrywek wielu pokoleń – grom komputerowym. Nie wszyscy mieli szansę, by urodzić się wtedy, gdy światło dzienne ujrzały takie kultowe produkcje, jak Mario Bros, Tetris, czy Packman.

Rodzice mogą więc pójść z dziećmi do Muzeum Gier i Komputerów w Warszawie, by przybliżyć im swoje lata młodości. W tym miejscu naprawdę czuje się atmosferę zapalonego gracza – nie trzeba też wyłącznie patrzeć i dotykać eksponatów. Można równie dobrze zagrać w stare, „poczciwe” gry, znane z takich komputerów, jak np. Commodore lub Amiga 500.

Królewski Ogród Światła

Będąc w Warszawie zimą, udaje się jednocześnie spędzić miło czas podczas ferii na zewnątrz i rozkoszować się niecodziennymi, świetlnymi wizualizacjami. Wystarczy wybrać się do Królewskiego Ogrodu Światła, czyli wilanowski park. Nim zapadnie zmierzch, można docenić piękno zimowego krajobrazu, natomiast po zmroku spacer jest iście królewski dzięki świetlnym iluminacjom. Robią wrażenie zarówno na młodszych spacerowiczach, jak i na starszych – każdy może zachwycić się innym kształtem ułożonym z wielokolorowych diod.

Podgrzewane huśtawki

Podziwiając Warszawę zimą, warto zatrzymać się na chwilę w dzielnicy Wisła. Tam można się pobujać na wyjątkowych huśtawkach – podgrzewanych. Dodatkową atrakcją jest nadwiślańska muzyka. Ciepłe huśtawki czekają na spragnionych lotu do nieba i z powrotem na Bulwarze gen. G.S. Pattona, na Plaży Rusałce, a także na Płycie Desantu, czyli w najpopularniejszych destynacjach, z których dzielnica Wisła jest znana w stolicy.

Strzelnica w  Warszawie

Ferie mogą być inne niż wszystkie, gdy pójdzie się na strzelnicę na Pradze w Warszawie. Jest szereg stanowisk do wyboru, w tym dynamicznie pojawiające się tarcze – adrenalina pojawia się samoczynnie.

Dodatkowym atutem strzelnicy w Warszawie jest jej dostępność – można strzelać z różnorodnej broni praktycznie o dowolnej godzinie – jest czynna przez całą dobę.

Strzelnica z dziećmi – czy można? Oczywiście, że tak, ale tylko wtedy, gdy dzieci mają już skończone 18 lat. Na strzelnicy na Pradze – największej w stolicy – strzela się prawdziwą amunicją i prawdziwą bronią. Jest to w pełni bezpieczna forma rozrywki, ponieważ każdy, kto korzysta z oferty strzelnicy w Warszawie, musi mieć pozwolenie na broń.

Można strzelać rekreacyjne, czyli sportowo, ale też zawodowo. Można ćwiczyć celność, wybierając szkolenie, które jest potrzebne, jeśli ktoś chciałby podnieść swoje kwalifikacje. Jako że w kraju jest praktycznie zakaz posiadania broni, strzelnica z dziećmi to atrakcyjny sposób, pozwalający obejść ten zakaz. Tym bardziej że nie trzeba się przy tym narażać na konflikt z prawem – przeciwnie, można się świetnie bawić i sprawdzić, jak to jest pociągnąć za spust, nie czyniąc ani sobie, ani innym krzywdy. Z pewnością czas spędzony na strzelnicy na Pradze dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i cennych, życiowych doświadczeń.

Related posts

Paintball – jak zatroszczyć się o bezpieczeństwo?

admin

Zalety regularnego wykonywania masażu twarzy

admin

Gry i zabawy na wieczór panieński – nasze pomysły

admin