Komediowo.pl
Image default

Gaz płynny – możliwości zastosowania Propanu w gospodarstwie domowym

Propan jako czysty, wygodny i wydajny gaz płynny, co roku zdobywa nowych zwolenników. Dzieje się to, z korzyścią dla ekosystemu i budżetu domowego. Jednak nawet wymienione zalety, nie byłyby w stanie przekonać klientów do używania Propanu, gdyby nie to, że wykorzystywanie tego paliwa, pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby gospodarstw domowych. Sprawdź, jak wiele zastosowań ma płynny gaz Propan i zmień swoje źródło energii!

Remedium na zróżnicowane potrzeby gospodarstw domowych

Gospodarstwa domowe różnią się między sobą powierzchnią, wyposażeniem oraz pośrednio przeznaczeniem. Niektóre z nich służą wyłącznie celom mieszkaniowym, inne poza oczywistymi funkcjami spełniają dodatkowo role: miejsc pracy, wynajmu pokoi, czy hodowli zwierząt na niewielką skalę.

Wszystkie powyższe czynniki mają wpływ na zużycie energii elektrycznej, wody i paliwa grzewczego. Łączy je chęć jak najniższych rachunków za zużywane media, dzieli – dostępność do poszczególnych rozwiązań.

Przez wiele lat najbardziej korzystny ekonomicznie był gaz ziemny. Możliwość podłączenia domu do miejskiej sieci gazowej jest uzależnione od lokalizacji. Potrzeba powstawania nowych terenów pod budowę i chęć zamieszkania na tak zwanym ,,uboczu” sprawiają, że podłączenie gazu ziemnego czasami jest niemożliwe. Przyczynami są wysokie koszty lub odroczenie przyłączy w czasie o nawet kilka lat. Alternatywą przewyższającą nie tylko gaz ziemny na wielu płaszczyznach stał się gaz płynny – Propan.

Zalety Propanu

Propan zdecydowanie zalicza się do paliw idealnych. Dlaczego? 

 

  • Nie obciąża dodatkowo środowiska naturalnego, czyli zalicza się do paliw ekologicznych.

 

Propan jest produktem ubocznym wydobywania gazu ziemnego i procesów rafinowania oraz krakowania ropy naftowej. Jego spalanie jest czyste, co oznacza, że do atmosfery dostają się niewielkie ilości dwutlenku węgla oraz woda.

 

  • Jest wydajny, a co z tego wynika także ekonomiczny i wygodny.

 

Wartość opałowa Propanu wynosi 46,34 MJ/kg. To naprawdę dobry wynik, który przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz rzadszą konieczność uzupełniania zapasów tego gazu. Wygoda użytkowania gazu płynnego Propan, objawia się nowoczesnym rozwiązaniem zainstalowania kotła kondensacyjnego, który pozwala na praktycznie bezobsługowe korzystanie z jego dobrodziejstw. Dodatkowo istnieje możliwość takiego ustawienia parametrów kotła, aby zużycie gazu było optymalnie dostosowane do warunków atmosferycznych.

 

  • Propan jest paliwem ogólnodostępnym i pozwala na niezależność.

 

   Poza spełnieniem podstawowych wymogów odległości, znajdujących się w Prawie      budowlanym, instalacja Propanu jest możliwa praktycznie wszędzie. W zależności od powierzchni działki i znajdujących się na niej zabudowań, do wyboru są zbiorniki naziemne i podziemne o pojemnościach standardowych: 2700l, 4850l, 6400l. Mogą być one nowe, używane lub wynajmowane.

Szerokie spektrum gospodarczych zastosowań płynnego gazu Propan

  • Przyrządzanie posiłków na kuchenkach, grillach, piekarnikach i opiekaczach gazowych.
  • Ogrzewanie powietrza: centralne, konwekcyjne, powietrzne, przez promienniki ciepła, tarasowe grzejniki, kominki i klimatyzację.
  • Podgrzewanie wody użytkowej w piecach dwufunkcyjnych, zasobnikowych, bojlerach, przepływowych grzejnikach i basenach.
  • Gazowe zasilanie oświetlenia ogrodów i terenów, znajdujących się przy domu.
  • Wykorzystanie Propanu w grzejnikach promiennikowych, które są używane w hodowlach drobiu. Ze względu na czyste spalania, omawiany gaz płynny sprawdza się także w suszeniu zbóż.

Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność i zalety gazu Propan, można stwierdzić, że doskonale nadaje się on do wykorzystania w gospodarstwach domowych. Bez względu na wielkość i przeznaczenie nieruchomości, montując zbiorniki na proekologiczny gaz Propan, można zaoszczędzić sobie pracy, wydatków, zmartwień – a środowisku szkodliwych ilości gazów cieplarnianych.

Podejmij słuszną decyzję – wybierz czystą energię Propanu!

Źródło: LPG Direct – instalacje na gaz propan

Related posts

Brama rolowana czy uchylna – który wariant wybrać do garażu?

admin

Zabierz ze sobą pasjonujące historie

admin

Płot panelowy – co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do montażu?

admin