Komediowo.pl
Image default

Wycieraczka do sklepu – jaka powinna być?

Dbanie o czystość w sklepie to trudne zadanie. Przez tego rodzaju obiekty przechodzi mnóstwo osób dziennie. W związku z tym do wnętrza sklepu wnoszony jest kurz i piasek, a nawet pestycydy, grzyby czy bakterie. Głównymi „winowajcami” tego stanu rzeczy są podeszwy butów klientów. Aby skutecznie zatrzymać zanieczyszczenia, warto zainwestować w odpowiedni produkt. Maty podłogowe to najlepsze rozwiązanie.

Czyszczenie sklepu jest obowiązkiem każdego właściciela. Może powodować duże koszty, bowiem niejednokrotnie wiąże się z zatrudnieniem ekipy sprzątającej. Jednak ograniczenie wydatków związanych ze sprzątaniem jest możliwe. Wystarczy zakupić matę wejściową, która zatrzyma nawet 80% zanieczyszczeń wnoszonych na podeszwach butów.

Czym są maty podłogowe?

Maty podłogowe to nowoczesne wycieraczki, które jednak są znacznie skuteczniejsze od wycieraczek gumowych. Przede wszystkim wykonane są z wysokiej jakości materiałów, np. nylonu, poliamidu, są bardzo trwałe i mogą posiadać nawet kilka stref czyszczących. Maty podłogowe są także antypoślizgowe, odporne na ścieranie i często specjalne wykończone, aby np. ułatwić wjazd wózka na wycieraczkę. Maty podłogowe, zwane też wejściowymi, używane są w wielu miejscach, np. w muzeach, hotelach, na lotniskach czy w urzędach. Są też bardzo estetyczne, więc wpasowują się w każde wnętrze.

Jakie korzyści dają maty podłogowe?

Maty to nie tylko gwarancja czystości podłogi. Maty podłogowe spełniają także wiele innych funkcji, dlatego powinny znajdować się w każdym sklepie. Produkty tego typu efektywnie wpływają na jakość powietrza w danym obiekcie. Ponieważ zanieczyszczenia nie dostają się na podłogę, nie są też poprzez chodzenie wprowadzane do powietrza, co pozytywnie oddziałuje np. na samopoczucie osób obecnych w sklepie. Maty podłogowe chronią także przed poślizgnięciami i zabezpieczają sklepową podłogę przed zniszczeniem.

Jaka powinna być wycieraczka do sklepu?

Wycieraczka do sklepu musi być bardzo trwała, nawet jeśli przejdą po niej setki osób. Powinna także dobrze się prezentować i skutecznie oczyszczać i osuszać buty klientów. W związku z tym w sklepie najlepszym wyborem okazują się maty podłogowe. Warto zainwestować w produkt o odpowiedniej wielkości, estetyczny i np. posiadający logo danego sklepu. Mata do sklepu musi być także antypoślizgowa, np. z gumowym spodem, aby ochronić klientów przed upadkami. Powinna charakteryzować się wysoką pochłanialnością wody i być odporna na odbarwienia.

Maty podłogowe – kupić czy wynająć?

Maty podłogowe oferowane są przede wszystkim przez firmy specjalizujące się w produktach ochronnych. Zazwyczaj fachowiec zatrudniony w sklepie pomaga wybrać matę, a firma nawet może dowieść ją do odbiorcy. Jednak o wiele częściej poleca się maty podłogowe wynajmować. Dlaczego? Wynajęcie maty wiąże się z tym, że nie tylko otrzyma się wsparcie na etapie wyboru maty, ale także uzyskuje się dostęp do serwisu, z którego można skorzystać, gdy dojdzie do jakichś problemów przy eksploatacji maty. Bardzo ważny jest także fakt, że firmy wynajmujące zajmują się także regularnym czyszczeniem mat, zgodnie z ustalonym z odbiorcą harmonogramem.

Maty podłogowe to najlepsze wycieraczki do sklepu. Są trwałe, estetyczne, antypoślizgowe i przede wszystkim skutecznie pochłaniają brud i wilgoć z podeszew butów. Każdy właściciel sklepu powinien jednak pamiętać, że maty podłogowe należy co jakiś czas czyścić. Nieczyszczona mata może bowiem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Maty podłogowe można kupić lub wynająć, jednak to drugie rozwiązanie uznaje się za bardziej komfortowe.

Related posts

Prowadzenie biura rachunkowego w aglomeracji miejskiej – z jakimi problemami trzeba się zmierzyć?

admin

Bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie – kto powinien mieć dostęp do dokumentacji?

admin

Pitch decki dla start-upów – zasady tworzenia, obecne trendy

admin