Komediowo.pl
Image default

Widły teleskopowe – kiedy będą lepsze niż przedłużki do wideł?

Widły teleskopowe oraz przedłużki do wideł to popularne narzędzia uzupełniające pracę operatora wózka widłowego. Kiedy warto postawić na jedno, a kiedy na drugie rozwiązanie w zarządzaniu gospodarką magazynową?

Kilka słów o właściwościach wideł teleskopowych w pracy operatora wózka widłowego

Widły teleskopowe charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia i możliwością równomiernego rozłożenia ciężaru. Szybka instalacja w wózku widłowym, minimalne ryzyko odgięcia, specjalistyczna osłona dla lepszej ochrony układu hydraulicznego to tylko niektóre z najważniejszych zalet. Operator może modyfikować długość wideł i lepiej operować wózkiem w magazynach z podwójnymi regałami. Widły teleskopowe najlepiej sprawdzają się przy obsłudze jednolitych grup towarów wielkogabarytowych ze względu na dużą wytrzymałość. Modele teleskopowe występują w wersji pod jedną i dwie palety.

Kiedy najlepiej sprawdzą się przedłużki i czy to dobra inwestycja?

Przedłużki do wideł to natomiast narzędzie do elastycznego zwiększania funkcjonalności wózka widłowego. Sprawdzają się w magazynach z dużą różnorodnością asortymentu. Doskonale uzupełniają się z chwytakami, szuflami mechanicznymi, dołączanymi platformami roboczymi. Szybkość podłączenia i wymiany na inny element to ważna zaleta dla operatorów pracujących w ciągle zmieniających się warunkach. Niestety przedłużki nie mają trwałości porównywalnej do wideł teleskopowych, więc to tylko doraźne uzupełnienie. Źle nałożone potrafią się zsuwać, a nawet minimalne przekroczenie udźwigu skutkuje wygięciami. Nakładki występują w różnych długościach, więc to od doświadczenia operatora zależy szybkość wymiany i przystosowania do towaru. Przedłużki dobrze wypadają w rozładunku samochodów ciężarowych, w których nie występuje rampa.

Różnice dotyczą głównie wytrzymałości na obciążenia

Przed wyborem rozwiązania warto przemyśleć jakość materiału i prostotę instalacji całej konstrukcji na wózku widłowym. Duże ryzyko stwarzają luzy oraz źle dopasowane wymiary przedłużek lub wideł teleskopowych. Widły teleskopowe z mocnymi osłonami to szansa na przedłużenie żywotności wózka widłowego i na ochronę układu hydraulicznego.

O czym warto pamiętać?

  • widły teleskopowe to rozwiązanie przydatne w przewożeniu jednolitych towarów,
  • Przedłużki występują w wielu wersjach i zapewniają większą elastyczność za cenę trwałości. Pasują najbardziej do magazynów ze zróżnicowanym asortymentem. Montaż i demontaż przedłużek nie zajmuje zbyt wiele czasu, dlatego nawet błąd w dopasowaniu można szybko skorygować.

Elastyczność to zawsze dobre rozwiązanie przy zarządzaniu gospodarką magazynową

Nie ma lepszego i gorszego narzędzia w eksploatacji wózka widłowego, a widły teleskopowe oraz przedłużki spełniają konkretne role w zależności od rodzaju przewożonego asortymentu. Przy pracy z wózkiem widłowym warto posiadać możliwie najwięcej rozszerzeń, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się przyda przy rozładunku i załadunku. Osprzęt do urządzeń transportu wewnętrznego musi spełniać rygorystyczne normy jakości, więc trudno o pomyłkę zakupową.

Related posts

Druk wielkoformatowy – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

admin

Bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie – kto powinien mieć dostęp do dokumentacji?

admin

Slim VAT czyli kolejne zmiany dla firm

admin