Komediowo.pl
Image default

Mobilne nagrzewnice przemysłowe – jak wybrać?

Nagrzewnice przeznaczone są do wydajnego ogrzewania pomieszczeń przemysłowych, magazynowych, handlowych, sportowych, rolniczych i innych o dużej powierzchni i najczęściej z wysokimi sufitami.

Nagrzewnica elektryczna i nagrzewnica olejowa mogą być stosowane również w obiektach mieszkalnych, jeśli wymagana jest duża moc urządzeń grzewczych i pozwalają na to warunki pracy urządzenia.

Nagrzewnice elektryczne

Elektryczne nagrzewnice przemysłowe nadają się do szybkiego mobilnego ogrzewania pomieszczeń takich jak garaż, magazyn, warsztat, hangar, warsztat itp. Nagrzewnica elektryczna często używana jest do suszenia w pomieszczeniach i na budowach, do pracy w zimie lub podczas niektórych prac wykończeniowych. Moc do 100 kW pozwala ogrzać pomieszczenia nawet do + 30°С. Powietrze dość szybko się nagrzewa. Do kontroli temperatury służy wbudowany termostat lub kilka stopni pracy grzałki elektrycznej.

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnica olejowa pozwala na ogrzewanie dużych pomieszczeń jeszcze bardziej opłacalnie w porównaniu z ogrzewaniem urządzeniami elektrycznymi. Wymagają jednak uzupełniania integralnego zbiornika z paliwem. Teko typu nagrzewnice, wykazują najniższe koszty produkcji 1 kW ciepła. Nadają się do obiektów z niewystarczającymi limitami ogrzewania lub nawet w pomieszczeniach bez dostępu do ogrzewania sieciowego. Ogrzewanie nagrzewnicą olejową jest najkorzystniejsze w przypadku bardzo dużych pomieszczeń i bardzo wysokich stropów. Ponieważ użycie paliwa płynnego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem, działanie takiego sprzętu wymaga większej uwagi i regularnych kontroli oraz ustalonego systemu wentylacji.

Gdzie można stosowane są nagrzewnice?

Nasze urządzenia można znajda zastosowanie w obiektach:

  • przemysłowych i handlowych
  • warsztaty
  • magazyny, hangary
  • terminale, pawilony
  • szklarnie, gospodarstwa uprawne i hodowlane
  • serwisy samochodowe, myjnie samochodowe, stacje benzynowe
  • dworce kolejowe

Jak wybrać nagrzewnicę?

Aby dobrać moc, ilość nagrzewnic należy wziąć pod uwagę wiele parametrów. W pierwszej kolejności określić przeznaczenie lokalu i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to pomieszczenie przemysłowe, mieszkalne czy magazynowe. Następnie wziąć pod uwagę tryb pracy nagrzewnicy stały czy okazjonalny. Wymiary pomieszczeń, w których wymagane jest ogrzewanie, oraz wysokość sufitów jest kolejnym istotnym parametrem. Ważne jest oszacowanie czy nagrzewnica ma być głównym, czy dodatkowym źródłem ciepła, Czy ma być centralnym, czy lokalnym sposobem do ogrzewania poszczególnych stref lub miejsc pracy. Ustal pożądaną temperaturę w pomieszczeniu lub różne strefy temperaturowe. Weź pod uwagę stopień ocieplenia i izolacyjności termicznej obiektu, który ma być ogrzewany w sposób ciągły, takie na przykład jak warsztaty samochodowe.

 

Related posts

Tuleje tekturowe w przemyśle tekstylnym – idealne rozwiązanie do nawijania tkanin

admin

W poszukiwaniu niekonwencjonalnych towarów, czyli skup stocków magazynowych

admin

Co wpływa na skuteczność windykacji?

admin