Komediowo.pl
Image default

Kiedy warto wynająć sprężarkę?

Coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się, czy warto wynająć sprężarkę, ponieważ zakup parku maszynowego w postaci kompresora może powodować duże obciążenie finansowe. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem dla firm, które wykorzystują sprężone powietrze do sporadycznego świadczenia usług czy produkcji pojedynczych towarów wymagających zastosowania sprężonego powietrza, jest wynajmowanie kompresorów przemysłowych na transparentnych zasadach.

Wynajem sprężarek a niepewna sytuacja na rynku

Zmieniające się otoczenie biznesowe, a także różnego rodzaju kryzysy gospodarcze i niepewność względem przyszłości konkretnej branży przemysłowej powoduje, że wielu przedsiębiorców stara się minimalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wprowadzone oszczędności polegają także na zaniechaniu inwestycji w zakup nowego parku maszynowego. Wiadomym jest, iż tego typu wydatek opłaca się tylko wówczas, gdy przedsiębiorstwo ma pewność, że zbudowana baza kontrahentów i odbiorców nie ulegnie drastycznemu zmniejszeniu z uwagi na panujące warunki czy też zmieniającą się koniunkturę.

Dlaczego warto wynająć kompresory przemysłowe ?

Właściciele firm produkcyjnych czy usługowych, które wykorzystują sprężone powietrze jako medium, ale nie posiadają stabilnej i wieloletniej pozycji na rynku, powinni rozważyć wybór bezpieczniejszego rozwiązania, którym jest wynajem sprężarek. Jest to bardzo opłacalna i korzystna alternatywa, szczególnie gdy firma nie posiada dużej liczby stałych klientów i odbiorców lub też dopiero wchodzi na rynek lub rozpoczyna produkcję nowego asortymentu.

Specyfika wielu zakładów przemysłowych sprawia, że zdarzają się sytuacje, w których dynamiczne zmiany oraz ewolucja procesów technologicznych wymusza dostosowanie posiadanego parku maszynowego do zmieniających się potrzeb. W tym wypadku zakup nowego sprzętu jest całkowicie nietrafioną inwestycją, ponieważ naraża przedsiębiorstwo na ogromne wydatki, które mogą zaważyć na jego stabilności finansowej, a nawet spowodować w przyszłości niewypłacalność i wizję bankructwa.

Opłacalny wynajem sprężarek

Wynajem nowoczesnych sprężarek to inwestycja długoletnia, polecana nie tylko młodym przedsiębiorcom, ale wszystkim osobom prowadzącym firmy, w których wykorzystuje się sprężone powietrze do świadczenia usług dla klientów czy też produkcji artykułów. To rozwiązanie również dla tych przedsiębiorstw, które w swojej działalności wykorzystują to medium jedynie do sporadycznych działań rozłożonych w określonym horyzoncie czasowym. Oferta wynajmu sprężarek  gwarantuje możliwość otrzymania funkcjonalnych, sprawnych, nowoczesnych i dostosowanych do wymogów konkretnej firmy urządzeń, które w 100% spełniają swoje zadanie. Używane sprężarki podlegające wynajmowi można z powodzeniem dostosować do najbardziej specyficznych warunków pracy.

Jakie kompresory przemysłowe podlegają najmowi?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z opcji wynajmu kompresorów przemysłowych i dzięki temu otrzymuje doskonałej jakości sprężarki śrubowe, olejowe, kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności, sprężarki śrubowe bezolejowe, turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, kontenerowe stacje sprężarek, a także dodatkowe wyposażenie; w postaci: separatorów cyklonowych, filtrów, osuszaczy czy układów uzdatniania sprężonego powietrza. Dodatkowo, w opcji wynajmu pojawiają się również zbiorniki sprężonego powietrza czy separatory kondensatu.

Co warto jeszcze wiedzieć o tymczasowym wynajmie sprężarek?

Wynajem sprężarek dedykowany przedsiębiorcom posiada wiele bezdyskusyjnych zalet. Przede wszystkim sprzęt jest dostępny od ręki, co minimalizuje okres oczekiwania na dostarczenie sprzętu. Kolejną, bardzo ważną kwestią jest to, że wynajem kompresorów przemysłowych ogranicza ilość wydatków inwestycyjnych na amortyzację, serwis czy szkolenie pracowników. Dodatkowo, zawarcie umowy wynajmu sprężarki wiąże się z pełnym doradztwem w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia, które spełni oczekiwania konkretnego przedsiębiorcy. Warto wspomnieć, że wynajem sprężarek objęty jest usługami serwisowymi realizowanymi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Tymczasowy wynajem sprężarki nie wiąże się z ponoszeniem żadnych nieprzewidzianych wydatków czy dodatkowych kosztów, co wpływa na stabilizację finansową każdego przedsiębiorstwa, które decyduje się skorzystać z tej opcji.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Related posts

Dlaczego warto kupić tani smartfon?

admin

System rurowy do przesyłu surowców sypkich – jak jest zbudowany?

admin

Jakie przewody hamulcowe elastyczne wybrać?

admin