Komediowo.pl
Image default

Jak zabezpieczeń sprzęt elektroniczny podczas transportu?

Przewożenie elektronicznych rzeczy, a zwłaszcza tych większych, jest bardzo ważne i należy wykazać się szczególną ostrożnością. Nie tylko jest to konieczne dla sklepów, które rozwożą, dostarczają zamówione produkty. Przede wszystkim warto wiedzieć jak odpowiednio zabezpieczyć sprzęt elektroniczny, kiedy sami potrzebujemy przeprowadzić się, lub po prostu zawieźć komuś sprzęt.

Co może niekorzystnie wpłynąć na przewożenie sprzętu?

Przewiezienie laptopa, telefonu komórkowego, czy słuchawek może być już problematyczne i stwarzać wyzwanie. Jednak co w momencie, kiedy sprzęt jest większy? Wstrząsy, drgania, a przede wszystkim słabe opakowanie mogą sprawić, że produkt nie będzie chroniony, a jego część uszkodzi się. Prócz widocznych wad, jak na przykład wgniecenia, rysy, czy zadrapania, może się zdarzyć, iż produkt nie będzie poprawnie działać – dojdzie do rozłączenia części składowych. Warto także pamiętać o przewożeniu w suchym miejscu. Wilgoć czy woda, jest najgorszym co może przydarzyć się podczas przewozu elektroniki. Skrajne temperatura mają negatywny wpływ na sprzęt. Na pewno nie raz zdarzyło się zapomnieć o wyciągnięciu laptopa z samochodu podczas zimy. Niestety, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzona została bateria i trzeba wymienić ją na nową (o ile się da i opłaca).

Jak zabezpieczyć większy sprzęt elektroniczny?

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przewozu większych przedmiotów takich jak np.: telewizor, komputer, ekspres do kawy, będą oryginale opakowania, które otrzymaliśmy przy zakupie. Producenci bardzo dbają o to i oprócz twardych kartonów, dodają styropian, a także folię bąbelkową. Prócz tego, że sprzęt trzymamy obok miękkiej foli, czy styropianu, to nie przesuwa się, co jest niezwykle ważne przy ewentualnych drganiach.

Jak zapakować elektronikę, gdy brak oryginalnego pudełka?

Często zdarza się, że po zakupie nowego sprzętu nie trzymamy kartonu po nim. Wyrzucamy do kosza zawartość, folie, styropiany itd., jeśli tak się stało to nie martw się, bezpieczne zapakowanie nadal jest możliwe. Najlepiej zakupić pudełko rozmiarowo pasujące do produktu i dodatkowo wzmocnić je od dołu taśmą spinającą, tak abyśmy mieli pewność, że nic nie wypadnie pod ciężarem. Wolne miejsce w pudełku warto wypełnić styropianem, styropianowymi kulkami, albo folią bąbelkową. Najważniejsze jest to, by elektronika nie przesuwała się podczas przenoszenia kartonu. Warto zakupić także etykietę, która ostrzega co jest w pudełku. Często przy zakupie czegoś szklanego mamy oznakowania „Uwaga! Szkło!”, dzięki temu mamy pewność, że osoba przewożąca wie co się znajduje w środku i może być jeszcze uważniejsza.

Zabezpieczanie sprzętu elektronicznego wymaga od nas dokładnego zaplanowania i zakupienia odpowiednich sprzętów, jak karton, styropian, taśma spinająca, jednakże poprawne spakowanie jest jak najbardziej możliwe. Podczas przewozu warto skorzystać ze specjalizującej się w tym firmy. Jeśli zdecydujemy się na transport samodzielnie najlepiej poprosić o pomoc drugą osobę, która pomoże nam przenieść sprzęt.

Related posts

Widły teleskopowe – kiedy będą lepsze niż przedłużki do wideł?

admin

Transport HDS – jak wybrać firmę?

admin

Wycieraczka do sklepu – jaka powinna być?

admin