Komediowo.pl
Image default

Czystość – wizytówka każdego hotelu i pensjonatu

Regularne sprzątanie pokoi oraz innych pomieszczeń hotelowych jest bardzo ważne dla zachowania renomy. W utrzymaniu czystości pomaga chemia profesjonalna dla hoteli, która obejmuje szeroką gammę produktów, m.in. płyny do czyszczenia podłóg i szyb, produkty służące do mycia i dezynfekcji łazienek oraz toalet, a także środki do czyszczenia wykładzin

Produkty stosowane w celu utrzymania czystości w hotelu i pensjonacie

Goście zwracają uwagę nawet na najmniejsze detale. Dlatego chemia profesjonalna dla hoteli obejmuje całą gammę produktów, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie nawet najmniejszego zakamarka pomieszczenia.

Do środków, które są przydatne w utrzymaniu czystości pomieszczeń hotelowych, zalicza się, m.in.:

  • płyny do szyb oraz powierzchni szkliwionych,
  • preparaty służące do usuwania plam z powierzchni tapicerowanych,
  • płyny do czyszczenia sanitariatów,
  • produkty przeznaczone do czyszczenia podłóg.

W przypadku toalet oraz łazienek zastosowanie znajdują płyny, a także żele w formie superkoncentratu. Zawierają one składniki, które pozwalają na usunięcie osadów z mydła, rozpuszczenie osadu z rdzy i kamienia wapiennego oraz dezynfekcję.

Chemia profesjonalna dla hoteli to także produkty, które służą do czyszczenia pokoi. Zaliczamy do nich, m.in. uniwersalne płyny do czyszczenia szkła, tworzyw sztucznych, czy kamienia, a także preparaty do czyszczenia wykładzin oraz innych tekstyliów.

Chemia profesjonalna dla hoteli — czym kierować się przy wyborze produktów?

Po pierwsze powinniśmy wybierać tylko specjalne produkty, które są przeznaczone do profesjonalnego stosowania w hotelach. Mają one inny skład, w porównaniu do tych, które używamy w naszych domach.

Chemia profesjonalna dla hoteli to środki, które są bardziej skoncentrowane, przez co charakteryzują się większą wydajnością (co wpływa również na obniżenie kosztów). Są w stanie nie tylko usunąć zabrudzenia, ale także pielęgnują powierzchnię. Poza tym posiadają wszystkie dokumenty, które pozwalają na ich bezpieczne używanie w obiektach publicznych.

Przy zakupie chemii dla hotelu musimy wziąć pod uwagę również to, że niektóre powierzchnie wymagają użycia specjalistycznych preparatów. Mowa tu, m.in. o czyszczeniu i odtłuszczaniu mebli ze skóry, mebli tapicerowanych oraz powierzchni ze stali nierdzewnej.

Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest zapach. Pamiętajmy, że chemia profesjonalna dla hoteli to silne środki, o złożonym składzie chemicznym. Dlatego ich zapach jest często dość charakterystyczny i nieprzyjemny. Jeśli nie chcemy odstraszyć naszych gości, wybierajmy środki bezwonne lub te o neutralnej kompozycji zapachowej.

Nie możemy zapominać również o bezpieczeństwie gości i pracowników. Środki czyszczące o silnym działaniu mogą mieć w składzie substancje niebezpieczne dla zdrowia. W przypadku używania niektórych z nich konieczne jest zastosowanie środków ochrony osobistej (m.in. rękawic, odzieży ochronnej). Zwróćmy uwagę również na to, czy produkt posiada świadectwo bezpieczeństwa (np. wydane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego).

Related posts

Funkcjonalny i stylowy hotel pod Krakowem

admin

Kiedy warto wynająć sprężarkę?

admin

Fosforan paszowy – jakie ma znaczenie przy żywieniu trzody?

admin