Komediowo.pl
Image default

Co otworzyć w małej miejscowości? 3 pomysły na firmę w małym mieście

Wśród przedsiębiorców krąży mit, że firmy mają dobre warunki do rozwoju jedynie w dużych miastach. Zapominamy jednak, że w tych mniejszych ludzie żyją tak samo, jak wszędzie: robią zakupy, jedzą i szukają rozrywek. Już samo to powinno podsunąć nam kilka pomysłów, na to, jaki biznes w małym miasteczku odpowie na ich potrzeby.

Przykłady działalności, które sprawdzą się w niewielkim mieście

  • Sklep spożywczy

W dużych miastach ludzie często robią zakupy w kilku miejscach jednocześnie. Tu jest promocja na mięso do obiadu, tu na pieczywo, a w tym sklepie mają po prostu zawsze świeże i zdrowe warzywa. W mniejszych miejscowościach może być z tym problem, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy łącznie 2 sklepy, a w każdym to samo.

Rozpoznaj rynek i sprawdź, czy jesteś w stanie zaoferować mieszkańcom coś innego, czego potrzebują i po co będą skłonni przyjść do Ciebie niezależnie od wszystkiego. Mogą to być godziny pracy, które pozwolą im uzupełnić lodówkę nawet po powrocie z nadgodzin czy w weekend. Może być zaopatrzenie, w które inne sklepy nie chcą inwestować. A może po prostu jakieś nietypowe, dodatkowe usługi, np. zamówienia online lub dowóz za opłatą? Bądź kreatywny i przecieraj szlaki!

  • Kwiaciarnia

Ludzie zaręczają się, biorą śluby, odwiedzają teściowe, a mężowie obdarowują swoje drugie połówki. Kwiaciarni w małych miasteczkach czasem wręcz brakuje, w przeciwieństwie do okazji, na które można zakupić piękny bukiet. Otwórz miejsce, w którym będziesz je tworzyć, a zobaczysz, że chętni na nie znajdą się sami. W biznesie przecież o to chodzi – by być tam, gdzie są nasi potencjalni klienci, prawda?

  • Salon fryzjersko-kosmetyczny

Nie każdy, kto mieszka w małym mieście, ma ochotę na wyprawę do większej miejscowości za każdym razem, gdy zamarzy mu się zmiana fryzury. Szczególnie w weekend, tuż przed wielką imprezą. Jeśli na dodatek swój salon wzbogacisz o usługi kosmetyczne, manicure, pedicure i wykonywanie makijażu, możesz być pewien, że będą odwiedzać Cię tłumy.

Który z naszych pomysłów na biznes wybierasz?

Related posts

Bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie – kto powinien mieć dostęp do dokumentacji?

admin

Biznes własnym sumptem

admin

Kupujemy mieszkanie w czasach pandemii – kilka faktów

admin