Komediowo.pl
Image default

Szkolenia implantologiczne z udziałem pacjenta – doskonalenie poprzez szkolenie

Wobec dynamicznie następujących zmian w zakresie medycyny lekarze poszczególnych specjalności muszą wciąż doskonalić swoje umiejętności, tak by móc zaoferować pacjentom usługi zdrowotne na jak najwyższym poziomie. Stomatologia jest dziedziną rozwijającą się szczególnie szybko i prężnie, dlatego lekarze stomatolodzy wciąż powinni ulepszać swój warsztat. Naprzeciw tym potrzebom wyszli organizatorzy cyklu szkoleń praktycznych z centrum edukacyjnego DSI. Oferowane szkolenia stomatologiczne są bardzo intensywne i w krótkim czasie pozwalają uczestnikom na zgłębienie już posiadanej wiedzy z zakresu implantologii. Ponadto mają na celu rozwijanie praktyki wszczepiania implantów oraz wykonywania prac protetycznych z udziałem realnego pacjenta. Jak będzie się można przekonać dalej, oferty szkoleń różnią się od siebie, dzięki czemu każdy może wybrać coś dostosowanego do indywidualnych potrzeb i dotychczasowych umiejętności, szkoląc się w kameralnych, trzyosobowych grupach.

Intensywna Praktyka Implantologiczna – zabiegi

Pierwsza z propozycji szkoleniowych dla stomatologów dotyczy szkolenia pozwalającego uczestnikom na udoskonalenie praktyki wszczepiania implantów. Odbywa się w jednej z warszawskich klinik stomatologicznych i trwa dwa dni. Co najważniejsze, organizatorzy zapewniają uczestnictwo pacjentów, którym kursanci będą wszczepiali implanty (do pięciu implantów każdy z nich), przy czym nie wykluczają możliwości zorganizowania sobie pacjenta we własnym zakresie. Implanty, które wykorzystywane są podczas zabiegu to głównie MIS Seven. Oprócz tego przy wykonywaniu zabiegów kursanci mają dostęp do wysokiej jakości profesjonalnych narzędzi, m. in. marki MIS, Hu-Friedy czy chociażby Meisinger. Dodatkową zaletą szkoleń jest to, że w ich trakcie, o ile zaistnieje taka potrzeba, jest możliwość przećwiczenia zabiegów okołoimplantacyjnych, takich jak: wszczepienie implantów według szablonów chirurgicznych MIS MGuide, podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą, podbicie dna zatoki metodą zamknięta przy użyciu osteotomów czy chociażby augmentacja kości biomateriałami MIS 4Bone. Oferta jest skierowana do osób posiadających minimum podstawową wiedzę implantologiczną, a także praktykę lekarską w wymienionej dziedzinie, co powinno być potwierdzone dokumentacyjnie .

Intensywna Praktyka Protetyczna z udziałem pacjentów

Druga z pozycji na liście także dotyczy dwudniowego, a zarazem bardzo intensywnego szkolenia. W tym przypadku zajęcia odbywają się w odstępie tygodnia pomiędzy pierwszym a drugim dniem szkolenia. Uczestnicy otrzymują możliwość doskonalenia swoich umiejętności w bardzo nowoczesnej warszawskiej klinice, zaopatrzonej w wysokiej klasy profesjonalny sprzęt oraz mającej do dyspozycji własną pracownię protetyczną. Wszystkimi uczestnikami opiekuje się doświadczony doktor nauk medycznych. Pierwszy etap szkolenia obejmuje m. in. omówienie dokumentacji i planów leczenia zakwalifikowanych pacjentów, pobieranie wycisków do koron na implantach, a także robienie wycisków łyżką otwartą i zamkniętą. W kolejnym etapie kursu każdy uczestnik ma możliwość wykonania obciążenia dwóch implantów koronami u wybranych wcześniej pacjentów, jak również bierze udział w pracy dwóch kolejnych kursantów.

Naprawdę warto postawić na doskonalenie swoich umiejętności. Szkolenia nastawione na praktykę mają w sobie duży potencjał, gwarantując stomatologom poszerzanie posiadanych już kompetencji. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy jeszcze przez 2 tygodnie mają możliwość konsultacji z prowadzącym zajęcia oraz uzyskują bezpłatny dostęp do strefy e-learningowej na okres sześciu miesięcy. Każdy z kursantów otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia oraz zakres umiejętności zdobytych w czasie jego trwania.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia periodontologiczne

Related posts

Dlaczego protetycy słuchu odradzają stosowanie wzmacniaczy słuchu?

admin

Dieta ketogeniczna w cukrzycy typu 1

admin

Jak działa aparat słuchowy z generatorem szumów usznych?

admin