Komediowo.pl
Image default

Ozonowanie krwi – jakie są zalety?

Ozonoterapia, czyli ozonowanie krwi jest wyjątkowo skuteczną oraz efektywną metodą leczniczą. Sam ozon jest najsilniejszym środkiem, który bez problemu radzi sobie z wirusami, bakteriami, grzybami oraz innymi drobnoustrojami. Podając go do krwi w odpowiedniej dawce i z określonym stężeniem dotlenia ludzkie komórki, odtruwa dzięki temu cały organizm i podnosi sprawność układu immunologicznego, co jest pomocne w walce chorobami nowotworowymi. Sam zabieg powinien być wykonany na aparacie, który mocno ozonuje krew i umożliwia podłączenie cząsteczek ozonu do erytrocytów, których zadaniem jest transportowanie tlenu we krwi.

Jakie są zalety ozonu?

Ozon ma bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm, dzięki temu że:

  • skutecznie odtruwa wątrobę,
  • likwiduje tłuszcze, takie jak cholesterol i trójglicerydy, które są bardzo szkodliwe dla naczyń krwionośnych i mogą powodować np. zawał serca,
  • znacząco obniża zawartość kwasu moczowego we krwi,
  • odpowiada za przemianę materii w komórkach,
  • likwiduje toksyny,
  • likwiduje oraz zapobiega powstawaniu zatorów krwi oraz poprawie jej krążenie,
  • odpowiada za redukcję zlepiania się krwinek czerwonych, poprawiają tym samym transport tlenu oraz przepływ krwi,
  • działa wirusobójczo i bakteribójczo.

Rodzaje ozonoterapii

Ozonoterapia cieszy się dużą popularnością i jest stosowana na całym świecie, a wykonywana może być za pomocą kilku metod. Pierwsza z nich to zastrzyki domięśniowe, dożylne i podskórne, zabieg autohemotransfuzji, czyli ozonowanie krwi własnej pacjenta, terapia ozonowa – hiperbaryczna oraz użycie mieszaniny tlenowo-ozonowej w gazie na skórę. Działanie ozonoterapii może być również wymiary profilaktyczny, szczególnie w przypadku wysokie poziomu cholesterolu, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, nikotynizmu lub zwiększonej ilości kwasu moczowego.

Dla kogo przeznaczona jest ozonoterapia?

Z ozonoterapii korzystać mogą wszyscy, również dzieci. Nie zostały odnotowane żadne powikłania przy stosowaniu tej metody leczniczej, zatem jest ona w pełni bezpieczna oraz skuteczna. Służyć może do leczenia związanego z wyrodnieniem stawów, chorobami skóry, reumatyzmem, trudno gojącymi się ranami lub odleżynami i owrzodzeniami. Jest polecana również w przypadku zawrotów głowy, zatruć wątroby spowodowanych alkoholem, cukrzycy lub stanów zapalanych i owrzodzeń jelita grubego.

Ozon dzięki swoim właściwościom wiruso-, bakterio- oraz grzybobójczym z łatwością zabija wszystkie drobnoustroje i obniża poziom trójglicerydów, cholesterol, a także usuwa blaszki miażdżycowe we krwi. Dla ludzkiego organizmu priorytetowe jest odpowiednie natlenienie, bowiem zmniejsza to ryzyko rozwijania się komórek nowotworowych i chorobotwórczych organizmów.

Related posts

Najpierw kawa, potem peeling

admin

Jak chronić uszy dziecka?

admin

Z jakimi problemami warto udać się na konsultację ortopedyczną?

admin