Komediowo.pl
Image default

Jak działa aparat słuchowy z generatorem szumów usznych?

Szumy uszne to męcząca dolegliwość, która utrudnia życie wielu osobom na całym świecie. Szacuje się, że na tą przypadłość cierpi około 20% populacji. Ten natrętny dźwięk, uniemożliwiający pracę i wypoczynek może nawet wpędzić w depresję. Przyczyny szumów usznych są różne i nie da się ich wyleczyć. Czy można więc jakoś sobie z nimi radzić, by normalnie funkcjonować?  Szumy uszne leczy się innymi dźwiękami, które odwracają uwagę. Brzmi dziwnie? To sprawdzona i skuteczna metoda!

Terapia dźwiękiem i metoda dystrakcji

Innowacyjnym rozwiązaniem w leczeniu szumów usznych jest terapia dźwiękiem. Polega ona na założeniu pacjentowi aparatu słuchowego z generatorem szumu szerokopasmowego. To idealne połączenie, ponieważ szumom usznym często towarzyszy także ubytek słuchu. Sam generator szumu nie wzmacnia dźwięku, dlatego sprawdzi się tylko w przypadku osób, które nie są dotknięte ubytkiem słuchu. W aparacie słuchowym z generatorem szumów znajduje się specjalistyczny program, który umożliwia słuchanie różnych dźwięków. Te zabieg pozwala skutecznie odwrócić uwagę od uporczywych szumów usznych. Dźwięki te, choć słyszalne, są zdecydowanie bardziej przyjazne i naturalne, niż te „emitowane” przez nasz własny organizm.  To właśnie metoda dystrakcji, czyli odwracania uwagi.

Kojące dźwięki

W aparatach słuchowych z funkcją Tinnitus Balance (generator szumu) istniej możliwość indywidualnego doboru dźwięku, który będzie dla nas najbardziej kojący. Wybór jest szeroki: od szumu oceanu po zwykłą „głuchą ciszę” (jednostajny szum). Głośność dźwięków można bez problemu dopasować do indywidualnych upodobań. Dźwięk emitowany przez urządzenie powinien być cichszy, niż szumy uszne. To przyzwyczai organizm do koncentrowania się na dźwiękach zewnętrznych. Do regulowania głośności przydatna będzie specjalna aplikacja, która zainstalowana w naszym telefonie pozwoli w bardzo dyskretny sposób zarządzać całą gamą dostępnych dźwięków. Istnieje również możliwość przekazywania do aparatu Twojej ulubionej muzyki, audiobooków czy też nagrań relaksacyjnych. Nie ma znaczenia, czego słuchasz. Ważne, że słyszysz to, co chcesz słyszeć. Wówczas skupiasz się tylko na tym dźwięku, a szumy uszne znikają, wtapiając się w tło akustyczne, którego słuchanie sprawia Ci przyjemność.

Kilka opcji – jedno urządzenie

Aparat słuchowy z generatorem szumów usznych może działać w kilku trybach:

  • Wyłącznie z funkcją mikrofonu
  • Wyłącznie z funkcją generatora szumu
  • Łączony tryb mikrofonu i generatora.

To oznacza, że tryb pracy generatora szumu jest zupełnie niezależny od pracy samego aparatu słuchowego, co świadczy o uniwersalności tego urządzenia i sprawia, że obecnie cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Zwykły aparat słuchowy, wykorzystywany dotychczas w leczeniu szumów usznych, może okazać się niewystarczający. Warto wówczas sięgnąć po nowoczesne rozwiązanie, tym bardziej, że istnieje możliwość rozdzielenia funkcji – jeśli szumy uszne ustąpią, aparat będzie mógł być wykorzystywany tylko do wzmocnienia dźwięków. Kolejnym atutem urządzenia jest możliwość dostrojenia aż w 20 kanałach częstotliwości, zasilanie z sieci lub baterii, wysoka jakość dźwięków i możliwość podłączenia zewnętrznych głośników, które z pewnością zachęcą do zakupu nawet najbardziej wymagających klientów.

Generator szumów to sprawdzone rozwiązanie w walce z szumami usznymi. Łatwa obsługa, duży wybór tematów dźwiękowych dopasowanych indywidualnie do użytkownika oraz uniwersalność tego urządzenia, umożliwiająca łączenie funkcji, to tylko nieliczne zalety. Zrelaksuj się przy ulubionej muzyce, wsłuchaj się w szum oceanu i zapomnij na zawsze o szumach usznych.

Related posts

Wkłady koronowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

admin

Blogi lifestylowe – czy tak wygląda rzeczywistość?

admin

Dieta ketogeniczna w cukrzycy typu 1

admin