Komediowo.pl
Image default

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych

Z przeróżnymi schorzeniami oczu i wadami wzroku boryka się bardzo wiele osób. Tego typu problemy dotykają nie tylko starszych osób, ale nawet młodych i dzieci. Coraz częściej można zobaczyć pociechy noszące okulary już w przedszkolu. Dla wielu osób jest to spory problem estetyczny. Nie trzeba jednak zakrywać swojej twarzy oprawkami, gdyż dostępne są także przeróżne szkła kontaktowe. Mogą po nie sięgać praktycznie wszyscy, w tym dzieci. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych

Utarło się wiele mitów na temat noszenia soczewek kontaktowych, przez co wiele osób jest sceptycznie do nich nastawiona i z obawy o pewne niedogodności po prostu nie sięga po nie. Czas najwyższy obalić te mity i potwierdzić fakty. Noszenie tradycyjnych okularów dla wielu osób jest niewygodne i może być wręcz prawdziwą katorgą. Czasami nawet po roku czy dwóch nie sposób jest przyzwyczaić się do noszenia oprawek, nawet jeśli są ładne i świetnie dopasowane do twarzy. W przypadku soczewek kontaktowych można wręcz zapomnieć o tym, że się je nosi. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy aby przypadkiem noszenie soczewek wyklucza malowanie się. Okazuje się, że nie są one żadną przeszkodzą do wykonania makijażu. Kolejnym mitem jest to, że soczewka kontaktowa może się przesuwać za gałkę oczną. Nie ma takiej możliwości i nie trzeba się tego obawiać. Nie jest też prawdą to, że podczas płakania soczewki wypłyną z oka. Nawet nadmiar łez nie będzie problemem.

Na rynku dostępne są kolorowe soczewki kontaktowe, po które sięga się przede wszystkim w celu zmienienia barwy tęczówki. Są to tak zwane zerówki, których jednak nie powinno się nosić bez konsultacji z lekarzem. Zalecana jest najpierw wizyta u okulisty. Nie można również zastępować specjalistycznego płynu do soczewek solą fizjologiczną. Muszą one bezwzględnie być przechowywanie w przeznaczonym do tego roztworze. Tylko takie płyny mają właściwy skład, dlatego też trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta soczewek.

Related posts

Pieluchomajtki – jak otrzymać refundację?

admin

Jak chronić uszy dziecka?

admin

Osteopatia, czyli nowa dziedzina medycyny

admin