Obecnie każdy chce być fit. Smukła sylwetka kojarzy się nie tylko ze zdrowiem, ale i atrakcyjnością. Wiele osób, aby schudnąć, decyduje się na uprawianie sportu, dietę lub oba rozwiązania jednocześnie. Jeśli ktoś marzy o pięknym wyglądzie, może też sięgnąć nowoczesne zabiegi wyszczuplające. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się endermologia. Czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?
Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy. Przede wszystkim sprawdzi się u osób, które mają problem z pozbyciem się tłuszczu nawet mimo diety czy regularnych ćwiczeń. Ważne jest także to, że endermologia to zabieg na całe ciało, więc może dotyczyć zarówno ud, brzucha, ale i dekoltu czy nawet twarzy. Do jego realizacji wykorzystuje się specjalne urządzenie z dwoma rolkami, które mogą obracać się w różnych kierunkach i z różnymi prędkościami. Rolki te tworzą fałdę skórną, która jest przez nie masowana. Osoba poddająca się endermologii podczas zabiegu ubrana jest w specjalny kostium.
Endermologia – efekty
Endermologia niesie dla organizmu wiele korzyści. Sam zabieg jest bezbolesny, a nawet powoduje zrelaksowanie. O jego skuteczności świadczy chociażby to, że wykorzystywany jest w medycynie sportowej. Może także pełnić rolę terapeutyczną, np. przy redukcji różnego rodzaju bólów czy likwidacji obrzęków. Co jeszcze oferuje masaż podciśnieniowy, że coraz więcej osób decyduje się na jego regularne wykonywanie?
– Redukuje cellulit wodny
– Modeluje sylwetkę
– Poprawia jędrność skóry
– Aktywuje lipolizę (uwalnianie tłuszczu)
– Stymuluje produkcję kolagenu
– Tonizuje tkanki skóry
– Poprawia owal twarzy
– Usuwa cienie pod oczami
– Redukuje zmarszczki
– Odmładza skórę
– Wygładza skórę
– Odtruwa organizm.
Przeciwwskazania
Tak jak i przy innych zabiegach kosmetycznych, także i w przypadku endermologii istnieją przeciwwskazania do jej wykonywania. Kto powinien zrezygnować z tego rodzaju masażu? Przede wszystkim osoby mające uszkodzenia skóry, żylaki, naczyniaki, przepuklinę, nowotwory. Endermologia nie jest także zabiegiem wskazanym dla kobiet w ciąży. Jeśli ktoś chce zdecydować się na endermologię twarzy, nie może cierpieć na trądzik, opryszczkę czy mieć jakiekolwiek stany zapalne skóry.
Przebieg zabiegu endermologii
Do endermologii wykorzystywany jest przyrząd o nazwie LPG. To specjalna głowica z dwoma rolkami i komorą ssącą. Masaż wykonuje się przez kombinezon. Zazwyczaj zabieg trwa około pół godziny (do 45 minut). Poleca się jednak wykupienie całego pakietu zabiegów, bowiem dopiero po kilku sesjach najlepiej widać efekty. Warto także zwrócić uwagę, że gabinety kosmetyczne czy medycyny estetycznej oferują zniżki dla osób, które zdecyduje się od razu wykupić pakiet zabiegów (najlepiej od dziesięciu do dwudziestu). Pojedynczy masaż kosztuje około 100 zł.
Endermologia – skutki uboczne
Zabieg endermologii uważany jest za bezpieczny dla zdrowia, może jednak powodować drobne skutki uboczne, zwłaszcza u osób ze skórą wrażliwą. W miejscach, gdzie realizowany był zabieg, mogą pojawić się siniaki lub tzw. pajączki. Przed skorzystaniem z endermologii warto skonsultować się ze specjalistą, aby mieć pewność, że zabieg nie wpłynie negatywnie na stan skóry.
Endermologia to nowoczesny sposób na ujędrnienie ciała i jego wyszczuplenie. Może nawet przyczynić się do utraty 5 cm w talii czy udach! Endermologia powoduje także usuwanie toksyn z organizmu. Aby zwiększyć siłę zabiegów endermologii, należy pić dużo wody i zrezygnować z jedzenia niezdrowych produktów, np. fast-foodów. Zabiegi warto wykonywać 2 razy w tygodniu, aby przyniosły najlepsze efekty.
Inspirowane: klinikakrajewski.pl – wyszczuplanie velashape 3 Warszawa