Komediowo.pl
Image default

Zalety regularnego wykonywania masażu twarzy

Masaż twarzy jest zabiegiem popularnym nie tylko wśród kobiet, ale również w przypadku mężczyzn. Jego zaletą jest pomoc w leczeniu przypadłości i chorób dotykających mięśni twarzy i skóry, a także udowodnione działanie odmładzające, które pomaga uniknąć zmarszczek lub też delikatnie spłycić już istniejące. 

Masowanie twarzy – sposób na piękny wygląd skóry

Skóra twarzy wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z biegiem czasu traci ona swoją dawną sprężystość i elastyczność, czego objawem są pojawiające się na niej zmarszczki. Objawy starzenia skóry można złagodzić poprzez wykonywanie regularnego masażu twarzy. W tym celu można udać się do gabinetu masażu tajskiego. Wspomagająco zaleca się również wykonywanie domowego masażu twarzy, który ujędrnia naskórek, a także przyczynia się do usprawnienia mikrokrążenia. 

Masaż mięśni twarzy ma również zastosowanie w leczeniu porażeniu nerwu twarzowego, a także rehabilitacji pooperacyjnej u różnego typu pacjentów. Profesjonalny masaż twarzy wykonany w gabinecie zmniejsza obrzęki, jak również łagodzi dyskomfort związany z posiadaniem blizn i bruzd. Masaż twarzy jest również wskazany w leczeniu niektórych problemów skórnych. 

Odmłodzenie i drenaż limfatyczny naskórka – zdecyduj się na masaż w Warszawie

Odmładzający masaż twarzy działa również kojąco, relaksująco i odprężająco. To doskonały sposób na złagodzenie objawów stresu czy nerwicy. Delikatne uciskanie poszczególnych partii twarzy pomaga rozluźnić nadmierne napięcie mięśni, co wpływa na poprawę mimiki twarzy oraz wyraźnie poprawia jej wygląd. Masowanie twarzy to idealny sposób na drenaż limfatyczny i uregulowanie gospodarki wodnej. Poprzez systematyczne poddawanie twarzy masażom można zlikwidować napięcie mięśniowe. 

Podstawowymi przeciwwskazaniami do wykonywania takich zabiegów, jak masaże twarzy, jest ciąża, a także liszaje czy opryszczka wargowa oraz występowanie stanów zapalnych i ropnych w jamie ustnej, bardzo zaawansowanych zmian trądzikowych, gorączki, powiększonych węzłów chłonnych, stanów ropnych migdałków, nadciśnienia tętniczego, zaawansowanej miażdżycy, zakrzepicy, zapalenia żył czy trwających chorób nowotworowych. 

Masaż twarzy wpływa na cztery układy w organizmie

Masaż twarzy – oprócz tego że może mieć działanie lecznicze i relaksacyjne, wpływa także na przygotowanie mięśni do wysiłku. Dzięki temu stają się one bardziej napięte, co pozwala lepiej kontrolować mimikę twarzy. Masaż na twarz jest wskazany dla osób wykonujących zawód związany z potrzebą ekspresyjnego wyrażania swoich emocji przy pomocy mimiki twarzy, na przykład aktorów czy śpiewaków operowych. Masowaniem twarzy można korzystnie wpłynąć na cztery układy ludzkiego organizmu:

  • limfatyczny
  • krążenia
  • nerwowy
  • hormonalny

Prawidłowo wykonany masaż twarzy ma największy wpływ na skórę i mięśnie. Sprawia on, że cera nabiera zdrowego, lekko różowego kolorytu, a także przestaje być przesuszona i nadmiernie złuszczać się, szczególnie w okresie jesieni, zimy i przedwiośnia. Masowanie twarzy pobudza krążenie i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu naskórek jest lepiej  dotleniony oraz trafia do niego więcej składników odżywczych. 

Co daje regularne masowanie twarzy?

Poprzez regularny masaż twarzy usuwa się martwy naskórek, co powoduje odblokowanie gruczołów łojowych i likwidację problemu nadprodukcji sebum, szczególnie u osób mających tendencję do zaskórników oraz przetłuszczania się wybranych partii twarzy. Automasaż twarzy pobudza skórę do odnowy, a także uelastycznia i wzmacnia ją, dzięki temu następuje wygładzenie zmarszczek, a tworzenie nowych jest spowolnione. Warto poddawać swoją twarz zarówno profesjonalnym, jak i domowym masażom. Można delikatnie głaskać, rozcierać, ugniatać i oklepywać wybrane partie twarzy, również przy użyciu ekologicznych, naturalnych olejków czy lekko tłustych emulsji i lotionów, dając poślizg na skórze. Dzięki temu, osiągnie się efekt idealnego odprężenia skóry. Oprócz masażu twarzy, warto także wykonać delikatny masaż szyi i barków, który również ma działanie odmładzające, regenerujące oraz poprawiające mikrokrążenie.

Regularnie stosowany masaż twarzy przynosi doskonałe rezultaty w postaci jędrnej oraz lepiej ukrwionej skóry. To zabieg, który można wykonywać w każdym wieku i bez względu na płeć.

Źródło: ThaiSun – salon masażu tajskiego

Related posts

Drzwi techniczne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

admin

Kinesio tape – jak to działa?

admin

Jak działa aparat słuchowy z generatorem szumów usznych?

admin