Komediowo.pl
Image default

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny oczu?

Idealna kreska na powiece jest prawie niemożliwa. Aby stworzyć ją, potrzebujemy wiele wprawy i cierpliwości, ale jest inny sposób na uzyskanie podkreślenia powieki – makijaż permanentny w postaci kreski. Jest on polecany szczególnie kobietom noszącym soczewki lub okulary kontaktowe, jak również tym, które lubią sport. Możemy wybrać cienką kreskę, która zapewni nam zagęszczenie linii rzęs lub linię, która podkreśli i w piękny sposób uwydatni nasze oczy.

Przeciwwskazania

Pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada na pytania dotyczące jej stanu zdrowia. Jest to ważne, ponieważ zabieg nie może być wykonywany podczas ciąży, laktacji lub u osób z infekcjami wirusowymi, grzybiczymi, bakteryjnymi, cukrzycą lub nowotworami. Przeciwwskazaniem jest również stosowanie antykoagulantów i steroidów.

Jak przygotować się do permanentnego makijażu oczu?

Skóra powiek musi być odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku wrażliwych powiek podatnych na obrzęki warto wcześniej wziąć homeopatyczne kapsułki. Dobrze jest również dłużej spać w nocy tuż przed zabiegiem, aby zagwarantować należyty odpoczynek oczom. Jeśli farbujemy rzęsy henną, wykonujmy makijaż permanentny dopiero kilka dni po farbowaniu.

Przebieg zabiegu

Specjalistka najpierw tworzy rysunek ołówkowy, czyli wykonuje kreski górne, a także kreski dolne, dzięki czemu klient może ocenić wygląd malowanego oka, a ona sama ma gotową ścieżkę do malowania. Warto wiedzieć, że kreski górne zagęszczenie linii rzęs zapewniają. Pierwszy zabieg po ołówku wykonywany jest szybko i bez znieczulenia. Osoba wykonująca zabieg trzyma powiekę i wyjaśnia klientowi, w którym kierunku musi zwrócić oko, aby znajdowało się ono w bezpiecznej odległości od igły. W przypadku linii dekoracyjnej najpierw rysuje się kontur, a następnie linię wypełnia. Maści lidokainowej używa się do znieczulenia, a kropelki do powiek i oczu mogą być stosowane do szczególnie wrażliwych oczu i powiek. Pracują one przez ćwierć godziny, więc nie musimy się o nic martwić po zabiegu, ale podczas procesu nakładania makijażu łatwiej będzie przebarwić skórę.

Właściwy sposób pielęgnacji po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kolor, który obejmuje kreski dekoracyjne jest dość intensywny, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie martwmy się, ponieważ kolor zanika w ciągu 4 do 7 dni. Dzięki obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu obszary przebarwione należy traktować ze szczególną ostrożnością. Zabarwionej skóry nie wolno w żadnym wypadku myć mydłem ani poddawać zabiegom kosmetycznym innym niż zalecane. Nie należy także korzystać z sauny, solarium, spa ani basenu. Nie używajmy cieni i tuszów do rzęs. W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad może dojść do przebarwień.

Z roku na rok coraz więcej z kobiet decyduje się na tego typu makijaż. Nie ma powodu do zdziwienia, ponieważ w ciągu godziny wykonuje się makijaż, który utrzymuje się do dwóch lat i stale wygląda w ten sam w pełni naturalny sposób. Możemy mieć także gwarancję, że wybrany kolor nie zanika i przez cały okres wygląda dokładnie tak samo.

Related posts

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 40?

admin

Jakie jest działanie kosmeceutyków?

admin

Biotyna- właściwości i skutki niedoboru

admin