Komediowo.pl
Image default

Gdy cellulit nie daje za wygraną

Z problemem cellulitu zmaga się wiele kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna jest bardzo skuteczna. Oto kilka porad, z których warto skorzystać, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem skóry na co dzień.

Czym jest cellulit?

Cellulit to stan, który charakteryzuje się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej oraz zmianami w tkance podskórnej. Najczęściej objawia się on nieestetycznym wyglądem skóry na udach, pośladkach, przedramionach czy brzuchu. Wówczas zauważyć można powiększone komórki tłuszczowe, które uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne.

Ponadto proces przemiany materii w komórkach pogarsza się, przez co tlen i składniki odżywcze nie są prawidłowo przyswajane. Kolejnym problemem jest niewystarczające wydalanie toksyn. W ten sposób tworzy się cellulit, który zalega w tkankach i objawia się nieestetycznymi grudkami oraz nierównościami.

Wśród przyczyn cellulitu specjaliści najczęściej wymieniają nadwagę, niewystarczającą ilość aktywności fizycznej czy stres. Bardzo często problemem jest nieprawidłowa dieta (spożywanie wysokich ilość węglowodanów, soli, a także przetworzonych pokarmów). Niekiedy przyczyną może być również noszenie zbyt ciasnej garderoby czy butów na wysokim obcasie. Niewłaściwy ubiór może powodować kłopoty z krążeniem krwi.

Dziś można skorzystać z wielu nowoczesnych zabiegów, które obejmują modelowanie sylwetki i pozwolą pozbyć się cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?

Do nowoczesnych, a zarazem skutecznych rozwiązań należy endermologia LPG. Zabieg ten polega na bardzo intensywnej stymulacji tkanek i jest w pełni bezpieczny. Jego atuty to miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry, a przede wszystkim wygładzenie cellulitu. Jednocześnie produkowany jest naturalny kolagen, elastyna i kwas hialuronowy.

Należy jednak pamiętać, aby na zabieg endermologii udać się do sprawdzonego studia kosmetologii i medycyny estetycznej. Dzięki temu można spodziewać się najlepszych efektów oraz profesjonalnego podejścia ze strony ekspertów. Warto dodać, że rezultaty powinny być widoczne już po pierwszej wizycie.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg odmłodzi skórę, zwiększy jej sprężystość, a także zapewni redukcję cellulitu. Modelowanie sylwetki można polecić wszystkim paniom, które chcą szybko odmienić wygląd skóry i cieszyć się perfekcyjną figurą niezależnie od wieku. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed zapisaniem się na endermologię LPG należy zapoznać się z listą przeciwwskazań. Zabiegu nie wykonuje się u osób z chorobami nowotworowymi, zapaleniem żył, przepukliną, żylakami, niektórymi uszkodzeniami skóry czy infekcjami skórnymi w polu zabiegowym. Warto jednak pamiętać, że endermologię można przeprowadzić z pominięciem blizn, implantów, piercingu i wydatnych pieprzyków. Zabieg bezpieczny jest dla kobiet w ciąży oraz pań w okresie laktacji. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze lekarzem lub ekspertem medycyny estetycznej.

Related posts

Depilacja laserowa a miesiączka

admin

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 40?

admin

Blogi lifestylowe – czy tak wygląda rzeczywistość?

admin