Komediowo.pl
Image default

Depilacja laserowa a miesiączka

Trwała depilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Obietnica trwałego i bezbolesnego pozbycia się niechcianego owłosienia jest bowiem niezwykle atrakcyjna. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania wspomnianą metodą depilacji, pojawia się także coraz więcej pytań i wątpliwości. Przed podjęciem decyzji o zabiegu konieczna będzie profesjonalna konsultacja dermatologiczna, na której specjalista przeprowadzi kompleksowy wywiad oraz wykona próbę laserową.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda usuwania owłosienia. Dokonuje się jej za pomocą skoncentrowanej wiązki światła lasera, która wnikając głęboko w skórę, niszczy cebulkę włosa. Jednak, aby procedura przyniosła oczekiwane skutki, włos musi znajdować się w fazie wzrostu. Zazwyczaj wykonywana jest więc seria zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. W trakcie konsultacji, bezpośrednio przed wykonaniem depilacji, oceniana jest specyfika włosa oraz stan i typ skóry – od tych czynników uzależniony jest bowiem prawidłowy dobór parametrów urządzenia. Warto podkreślić, że warunkiem uzyskania gładkiej skóry, jest odpowiednia moc oraz właściwy czas trwania impulsu lasera. Najczęściej jeśli na konsultacji nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań, specjalista planuje harmonogram poszczególnych wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja kobiet w trakcie miesiączki

Każda kobieta nieco inaczej odczuwa miesiączkę – odmienny jest zarówno poziom krwawienia, jak i towarzyszące mu dolegliwości. W związku z tym, trwała depilacja laserowa w tym okresie powinna być rozpatrywana indywidualnie. Należy podkreślić, iż nie ma medycznych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu w trakcie trwania menstruacji. W głównej mierze chodzi natomiast o zapewnienie odpowiedniego komfortu, gdyż w tym czasie nadwrażliwość na ból czy sucha i ściągnięta skóra, mogą potęgować nieprzyjemne doznania.

Depilacja w okolicy pach czy nóg może być więc wykonana, jeśli kobieta nie odczuwa dodatkowego dyskomfortu spowodowanego miesiączką i sama nie widzi przeciwwskazań. Natomiast we wrażliwych okolicach bikini może niestety wystąpić dodatkowy obrzęk i podrażnienie skóry. W sytuacji wystąpienia obfitego krwawienia, szczególnie ważne będzie zastosowanie zabezpieczenia w postaci właściwych środków higienicznych. W tym przypadku najbardziej praktycznym rozwiązaniem są tampony lub kubeczki menstruacyjne, gdyż zastosowanie tradycyjnych wkładek może uniemożliwiać wykonanie zabiegu. Jeżeli jest to możliwe, najlepiej jednak rozważyć przesunięcie wizyty o kilka dni. Przy niskiej odporności na ból i zwiększonej wrażliwości, warto zaplanować depilację laserową zgodnie z kalendarzem menstruacyjnym. Ponadto należy bezwzględnie poinformować obsługę, że w trakcie trwania zabiegu może wystąpić krwawienie. Niektóre salony kosmetyczne odmawiają wówczas wykonania depilacji i proszą o wybór innego terminu.

Depilacja kobiet w czasie menstruacji nie powinna być tematem tabu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wykonania zabiegu w trakcie trwania miesiączki, warto niezwłocznie zgłosić je kosmetyczce i zasięgnąć profesjonalnej opinii. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji w trakcie menstruacji, ale komfort całej procedury może być nieco mniejszy. Oczywiście nie ma obowiązku wykonywania zabiegów w ściśle określonych odstępach czasu, dlatego ewentualne zmiana terminu nie wpłynie negatywnie na ich skuteczność.

Źródło: depicare.pl – depilacja nóg

Related posts

Gdy cellulit nie daje za wygraną

admin

Blogi lifestylowe – czy tak wygląda rzeczywistość?

admin

Zabiegi dla dzieci w spa

admin