Komediowo.pl
Image default

Biotyna- właściwości i skutki niedoboru

Wśród szerokiego wachlarza rozmaitych witamin z grupy B, jedną z najbardziej interesujących pod względem właściwości okazuje się biotyna. Znakomicie znana zarówno w sferze kosmetyki, jak także ceniona przez specjalistów z dziedziny medycyny. Co takiego ma ona w sobie, że jest warta suplementacji?

Więcej niż uroda

Generalnie sięgnąć po biotynę decydują się w głównej mierze panie zachęcone rzekomym działaniem witaminy B7 na wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Rzeczywiście, inaczej znana jako witamina H biotyna okazuje się nieodzownym składnikiem diety dla osób chcących wyleczyć się z rozmaitych dolegliwości natury dermatologicznej. Powszechnie dostępna w sklepach z suplementami typu witaminy Swanson, często wykorzystywana jest jako dodatek do codziennego jadłospisu. I faktycznie – trzymając się informacji zawartych na etykiecie producenta, można odczuć wyraźną poprawę urody już po zaledwie paru tygodniach od rozpoczęcia suplementacji. Witamina H ma jednak dużo więcej w zanadrzu niż polepszanie kobiecego wyglądu.

Rozległe działanie

Biotyna rewelacyjnie sprawdza się, jako bodziec stymulujący przemiany enzymatyczne. Jest to nieodzowny składnik syntezy kwasów tłuszczowych budujących błony komórkowe. Co więcej to nadrzędny element hormonów i neuronów. Bierze udział w procesach przekształcania się białek oraz dodaje energii. Biotyna rewelacyjnie wpływa na pracę całego ośrodkowego układu nerwowego. Jest remedium na stany zapalne. Warto wiedzieć, że to właśnie biotyna uczestniczy w cyklu Krebsa, który jest nieodłączny do oddychania komórkowego. Gdyby nie witamina B7, nie byłoby także możliwości regulowania krzepnięcia krwi, w czym biotynie skutecznie pomaga witamina K. Nie zapominajmy też o tym, że to opisywana witamina H wpływa na regulowanie poziomu glukozy, zatem nie dopuszcza do powstania cukrzycy. Co ciekawe, nawet w nadmiarze biotyna nie wywołuje prawdopodobnie żadnych skutków ubocznych, a przynajmniej do tej pory nie potwierdzono tego medycznie. Kupując biotynę w postaci suplementu jak ten dostępny w serwisie witaminyswanson, warto jednak zawsze trzymać się informacji zawartych na ulotce załączonej od producenta.

Related posts

Gdy cellulit nie daje za wygraną

admin

Zalety regularnego wykonywania masażu twarzy

admin

Piękne i kształtne usta? To możliwe! Pomocny będzie preparat Teosyal PureSense Kiss

admin