Komediowo.pl
Image default

Sprężarki bezolejowe LENTO – gwarancja czystego sprężonego powietrza

Sprężone powietrze wolne od cząstek oleju to wymóg coraz większej liczby procesów produkcyjnych. Mogą je zagwarantować jedynie sprężarki bezolejowe – w tym wysokiej klasy kompresory LENTO.

Woda – bezpieczny czynnik roboczy w sprężarkach

Producenci wysokiej jakości produktów coraz bardziej interesują się narzędziami zapewniającymi ekologiczne rozwiązania w fabrykach i liniach produkcyjnych. W ten trend idealnie wpisuje się seria sprężarek bezolejowych LENTO, które w procesie kompresji wykorzystują wodę, jako czynnik smarujący, uszczelniający i odprowadzający ciepło.

Rozwiązanie to zapewnia dostęp do czystego, przyjaznego dla środowiska, sprężonego powietrza bez oleju, przy minimalnym zużyciu energii. Pozwala też na usuwanie zanieczyszczeń przez system uzdatniania, który bez zagrożenia dla środowiska może usuwać kondensat stanowiący produkt po oczyszczaniu powietrza, który może być bezpośrednio usuwany do systemu kanalizacji.

Sprężarki bezolejowe są bezpieczniejszym rozwiązaniem w porównaniu do sprężarek olejowych, których największą wadą jest stosunkowo wysokie ryzyko przedostawania się cząsteczek oleju do zbiorników sprężonego powietrza, a co za tym idzie do przewodów przesyłających ten nośnik energii.

Wysokiej jakości, w 100% wolne od oleju sprężone powietrze jest wymagane nie tylko w branży farmaceutycznej, spożywczej, elektrotechnicznej i medycznej, ale jest bardzo ważne na wszystkich liniach produkcyjnych, w których wytwarzane są produkty o najwyższej jakości.

LENTO – nowa jakość sprężania powietrza

Seria sprężarek powietrza LENTO to szeroka oferta bezolejowych sprężarek śrubowych z wtryskiem wody. Zapewniają one sprężone powietrze bez konieczności użycia oleju, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w farmacji, medycynie, przy produkcji elektroniki czy innych produktów najwyższej jakości. System sprężarek bezolejowych zapewnia wyższe bezpieczeństwo produkcji, a także mniej problemów z późniejszym usuwaniem odpadów.

LENTO – korzystne z natury

Nowe technologie sprężania powietrze bez użycia oleju są też bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Gama sprężarek LENTO pozwala na oszczędności kosztów eksploatacyjnych – zastosowanie zmiennej wydajności wytwarzania sprężonego powietrza powoduje dostosowanie pracy urządzenia do wymagań procesu produkcyjnego w danym momencie. Kompresory LENTO wyposażone są w tryb energooszczędnego działania, a także możliwość wyboru ciśnienia roboczego.

Co więcej, system wykorzystuje bardzo niskie temperatury podczas kompresji dzięki doskonałemu przekazywaniu ciepła przez wodę – jednocześnie zredukowane ilości energii są wykorzystywane do wytwarzania sprężonego powietrza. Dodatkowo, zintegrowany osuszacz chłodniczy pozwala uniknąć kosztów dostarczania świeżej wody oraz minimalizuje koszty obsługi i konserwacji w porównaniu z innymi, bezolejowymi systemami sprężania.

Seria LENTO jest zaprojektowana zgodnie z wysokimi wymaganiami bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia są obudowane w celu zapewnienia niskiego poziomu hałasu.

Główne cechy sprężarek bezolejowych LENTO:

  • są przyjazne dla środowiska – sprężone powietrze jest produkowane bez użycia oleju;
  • wszystkie cząsteczki kurzu i brudu są wychwytywane przez system uzdatniania sprężonego powietrza;
  • kondensat jest odprowadzany bezpośrednio do kanalizacji – nie zawiera cząstek oleju, więc jest bezpieczny dla środowiska naturalnego;
  • posiadają wysokowydajny silnik napędowy, który zapewnia optymalną wydajność;
  • są dostępne w wersji zmiennoobrotowej;
  • energooszczędność ;
  • konstrukcja ułatwiająca konserwację i serwis;
  • wykorzystuje zamknięty i samowystarczalny obieg wody, dzięki któremu kompresor nie musi być podłączony na stałe do zewnętrznej sieci wodociągowej – wystarczy jednokrotne napełnienie zbiornika z wodą podczas uruchamiania sprężarki;
  • zintegrowany osuszacz chłodniczy.

Sprężone powietrze jest nieodłącznym elementem produkcji zwłaszcza w procesach technologicznych wytwarzających specjalistyczne wyroby gotowe. Przy wytwarzaniu wysokiej jakości produktów warto skupić się na bezpieczeństwie ich produkcji, a także wykorzystaniu przyjaznych dla środowiska technologii. Dlatego też sprężarki bezolejowe cieszą się coraz większą popularnością.

Źródło: Almig – Sprężarki powietrza

Related posts

Nowoczesne podejścia do zminimalizowania zużycia energii w lampach operacyjnych

admin

Jak samodzielnie serwisować motocykl?

admin

Długa historia popularnego dywanu

admin