Komediowo.pl
Image default

Praktyczny telefon na prezent dla osoby starszej lub dziecka

Nawet uczniowie pierwszych klas podstawówki proszą rodziców przed świętami czy na urodziny o telefon. Jak wybrać telefon na dla dziecka i co kupić seniorowi, który nie najlepiej radzi sobie z nowymi technologiami?

Niektóre dzieci same proponują model, który jest aktualnie modny lub ma wyjątkowo atrakcyjne reklamy. Nie zawsze jednak po dokładniejszej analizie okazuje się, że akurat ten telefon jest rzeczywiście najlepszy dla dziecka. Warto uniknąć błędu kupowania dużego telefonu, który maluchowi trudno utrzymać w dłoniach. Może się zdarzyć, że taki gadżet już pierwszego dnia wyślizgnie się z ręki i rozbije. Dlatego niezależnie od wybranego modelu dobrym pomysłem będzie wzmocnienie szyby w serwisie specjalną nakładką i wybranie wytrzymałej obudowy z tworzywa.

Odpowiednie wzmocnienie telefonu

Wiele z nich ma motywy bohaterów z kreskówek czy zwierząt, więc dzieci bez oporów zakładają je na swoje telefony. Najmłodsi członkowie rodziny często wybierają telefon pod kątem koloru. Wystarczy dobrać kilka wymiennych etui, by maluch był zadowolony nawet z aparatu w atrakcyjnym modnym kolorze.

Telefon na gwiazdkę dla dziecka powinien być poręczny i lekki, by nie obciążał i tak wypchanego już szkolnego plecaka. Niektórzy operatorzy oferują modele już skonfigurowane do dziecięcych potrzeb – z blokadą pewnych stron internetowych i dużym wyborem gier.

Co innego dla seniora, a co innego dla wnuka

Niezależnie od tego, jaką markę wybiorą rodzice, telefon nie powinien być zbyt drogi. Zalanie czy zgubienie aparatu zdarza się dzieciom często, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać prostszy telefon pod choinkę zamiast najmodniejszego modelu. Dobrze, by telefon rodzica był tej samej marki, co dziecka. Dzięki temu poprzez sklep Google czy Apple rodzic będzie mógł łatwo przesyłać dziecku wybrane aplikacje, a do tego może pomóc w konfiguracji ustawień smartfona.

Inną grupą wiekową, która może mieć problemy z konfiuguracją sprzętu, są osoby starsze. Zobacz polecane telefony na gwiazdkę dla dzieci i seniorów: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-telefon-na-gwiazdke-zobacz-nasze-propozycje.bhtml

W przypadku osób starszych pod uwagę warto brać jeszcze inne czynniki. Zdarza się, że wnuki chcą uszczęśliwić babcię lub dziadka najnowszym modelem telefonu na gwiazdkę, podczas gdy obdarowany w rzeczywistości męczy się ze zbyt nowoczesnym sprzętem. Młodsi zapominają niekiedy, że nie każdemu zależy na surfowaniu po sieci czy robieniu świetnych zdjęć. Starsze osoby często ograniczają się do dzwonienia i wysyłania wiadomości, a niektóre nie radzą sobie również z SMS-ami. Dlatego dla osoby starszej można wybrać nawet telefon na gwiazdkę sprzed epoki smartfonów. Ważne, by miał duże klawisze i głośność pozwalającą dobrze zrozumieć rozmówcę.

Telefon na prezent? Nie tylko smartfon

Wciąż istnieje kilku producentów, którzy oferują tego typu aparaty telefoniczne. Można też kupić starszy i sprawdzony model z drugiej ręki, jak np. słynna Nokia 3310 i jej kolejne wersje. Może się okazać, że osoba starsza bardziej ucieszy się z prostego telefonu, który łatwo obsłuży, niż z najnowszego smartfona.

Seniorom czasem trudno przyzwyczaić się do dotykowego ekranu. Dobrym wyjściem mogą być nowsze modele telefonów, ale jeszcze wyposażone w tradycyjną klawiaturę. Da się na nich oglądać filmy czy wyszukać coś w internecie, ale nadal są stosunkowo proste w obsłudze.

Related posts

Na co możesz liczyć korzystając ze spedycji kontenerowej

admin

Minikanapeczki czy rolsy – co podać na domówce w gronie przyjaciół?

admin

Idealne miejsca na wyjazd na narty we Włoszech

admin