Komediowo.pl
Image default

Tysiąc planów i jeden wróg

Gdy tworzysz listę „To do”…

Wiele osób lubi planować naprzód swój kolejny dzień. Ułatwia to przede wszystkim organizację i czas wykonywanych zadań. Dobrze wypełniony plan zakłada miejsce na odpoczynek, relaks i chwilę spokoju. Wieczorem kładziemy się spać i w myślach „spisujemy” listę rzeczy do zrobienia. Nasza głowa jest pełna pomysłów, a serce wypełnia podekscytowanie spowodowane myślą o jutrzejszym dniu.

W końcu nastaje ranek.

Wstajemy z uśmiechem na twarzy, zabieramy się za zrobienie śniadania, bo bez energii nie ma produktywności. W tyle głowy układa się już nasz plan dnia, aż tu nagle…

Wszystko się psuje.

Siadamy z pyszną jajecznicą przed telewizorem, włączamy ulubiony kanał i zatracamy się w świecie celebrytów, operacji plastycznych i oper mydlanych. Jeden serial dobiega końca więc postanawiamy przełączyć na inny kanał, bo przecież została nam do dopicia kawa. Nim się spostrzeżemy, czas przeleci jak z bicza strzelił i nasza lista „to do” zamknie się na punkcie pierwszym, czyli:

1. Wstać i zjeść śniadanie.

Telewizja jest nikczemnym wynalazkiem. Używana „bez głowy” może stanowić podstawę do spadku efektywności i zapału do pracy. Świat bogatych aktorów, pięknych modelek i seriali obyczajowych często sprawia, że zatracamy się zupełnie w ekranie telewizora. Jest to nałóg powoli porównywalny do palenia papierosów lub picia alkoholu. Wiele osób ma problem z oderwaniem wzroku od kolorowego „pudełka” i skupieniu się na innych zajęciach. Najgorszą rzeczą jest obcowanie z telewizją już od rana. Szczególnie w weekendy, gdy czas nie nagli nas tak bardzo, a mamy w końcu chwilę dla siebie.

Spędzanie czasu przed telewizyjnym odbiornikiem zabiera nam duże pokłady wyobraźni. Mózg człowieka łapie gotowe obrazy i bez zastanowienia się przyjmuje je do wiadomości.

Jak wypełnić do końca listę „to do”?

Po pierwsze należy wyzbyć się nawyku włączania telewizji od samego rana. Powinniśmy zjadać śniadanie bez towarzystwa elektronicznych gadżetów, a zaraz po nim zająć się wypisanymi czynnościami. Dzięki temu swoje obowiązki wypełnimy szybciej, produktywniej i może uda nam się stworzyć coś kreatywnego.

Related posts

Jak działają grzejniki płytowe?

admin

Brama rolowana czy uchylna – który wariant wybrać do garażu?

admin

Szafa na wymiar – co warto uwzględnić w projekcie?

admin