Komediowo.pl
Image default

Skompletuj swój zestaw do wina! Akcesoria, których potrzebujesz w swoim barku

Lubisz nalać sobie po ciężkim dniu w pracy lampkę wina, by oddać się relaksowi? Zadbaj o to, by te chwile były jeszcze bardziej wyjątkowe i dobrze zaopatrz swój barek. Obok alkoholu, powinny się w nim znaleźć właściwie dobrane akcesoria. Pamiętaj, że wino, to szlachetny trunek i zasługuje na właściwe traktowanie.

Podawanie wina

  • kieliszki – to numer jeden, od którego należy zacząć temat. Dobre wino wymaga dobrych kieliszków, czyli takich z cienkiego szkła, o prosto ściętych brzegach. Jakość kieliszków może mieć wpływ na smak ich zawartości.
  • korkociąg – wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje korkociągów: kelnerskie – najprostsze, mieszczące się w kieszeni, często w zestawie z otwieraczem do butelek i przecinaczem do filii, skrzydełkowe – tzw. motylki, łatwe w użyciu, nie wymagają użycia siły, automatyczne – najwyższej jakości korkociągi, które samodzielnie dopasowują się do butelki, niestraszny im żaden korek.
  • nalewak do wina – mały, sprytny gadżet, dzięki któremu unikniesz niechcianych plam na obrusie.

Wino na przyjęciu

  • karafka – doskonale sprawdzi się na eleganckich imprezach, będzie pięknie prezentować się na stole, stanowiąc jego ozdobę.
  • korek do butelki – ponowne umieszczenie oryginalnego korka w butelce jest nie lada wyzwaniem. Dodatkowo, wcale nie wygląda to estetycznie. Posiadając korek wielorazowego użytku, szczególnie o ciekawym kształcie, możesz z powodzeniem zatkać szyjkę butelki nadając jej jednocześnie charakteru.
  • schładzacz do wina – dzięki niemu, Twoje wino może stać na stole przez cały wieczór, a jego temperatura wciąż będzie idealna. Schładzacze dostępne są w postaci kubełków na lód, pojemników z wkładem chłodzącym, ale również zgrabnych okryć na butelkę.
  • znaczniki do kieliszków – Twoi goście już nigdy nie będą musieli się zastanawiać, z którego kieliszka pili. Przynajmniej nie przy pierwszej butelce.
  • termometr do wina – idealna temperatura wina ma duży wpływ na jego smak i to jak przyjmie je organizm.
  • pompka próżniowa do wina – pompka zadba o to, żeby w butelce panowała próżnia, wino nie zwietrzało i nie straciło swoich walorów.
  • obcinacz do folii – w sprawny i elegancki sposób pozwoli pozbyć się niechcianego plastiku z butelki.

Akcesoria do wina są świetnym pomysłem również na prezent dla miłośników tego alkoholu. Dzięki takiemu prezentowi smakosz wina będzie mógł delektować się swoim ulubionym trunkiem z najwyższą godnością.

Related posts

Gry i zabawy na wieczór panieński – nasze pomysły

admin

Czy warto kierować się recenzjami podczas wybierania spektaklu?  

admin

Świąteczny prezent dla miłośnika języka angielskiego

admin