Komediowo.pl
Image default

Czy warto kierować się recenzjami podczas wybierania spektaklu?  

W sztuce teatralnej, jednym z nieodłącznych elementów jest recenzowanie spektakli. Zdania na temat recenzji są podzielone. Właściwie, możemy wyróżnić dwie grupy odbiorców teatru, patrząc właśnie przez ten pryzmat. W pierwszym przypadku możemy mówić o osobach, które treści recenzenckie przyjmują za wyznacznik jakości spektaklu. W drugim przypadku, mówimy o tendencji, w której nawet niepochlebna recenzja, nie tyle nie zraża, co nawet zachęca do skonfrontowania odczuć własnych z odczuciami recenzenta.

Kiedy recenzje pomagają?

Wiadomo nie od dzisiaj, że są spektakle, które przez miesiące lub lata przyciągać mogą na teatralne deski całe tłumy zainteresowanych, żądnych obcowania z kulturą widzów. I nawet jeśli mówilibyśmy o absolutnym teatralnym klasyku, który ogląda już któreś pokolenie z rzędu, i tak czasem warto wesprzeć się recenzją. Poza tym, samo recenzowanie nie jest już w dzisiejszych czasach zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych krytyków. Teraz, w szczególności dzięki internetowi, recenzentami stają się sami widzowie.

Wartościowe punkty odniesienia

Nie chodzi o zdawkowe „recenzje” zawarte w kilku słowach, brzmiące na przykład – „Polecam ten spektakl”. Tutaj największą wartością są odniesienia do własnych odczuć, oparte o złożone przekazy. Ludzie piszą w recenzjach, co podobało im się najbardziej. A także, nie tak po prostu, ale z konkretnych powodów, dlaczego polecają obejrzenie danego spektaklu.

A co z recenzjami negatywnymi?

Tu już musimy podjąć decyzję sami. Tylko od nas, jako świadomych i zdeterminowanych widzów zależy, jaki wybór ostatecznie podejmiemy. Jednak zanim go dokonamy, warto kierować się przede wszystkim intuicją i własnymi odczuciami. Takie doświadczenia będą zawsze bardzo wartościowe. Warto zatem poprzyglądać się dokładnie kilku spektaklom, aby następnie

Related posts

Jak wychować szczęśliwego syna

admin

Skompletuj swój zestaw do wina! Akcesoria, których potrzebujesz w swoim barku

admin

Korzyści płynące z zakupu domku na kółkach

admin