Komediowo.pl
Image default

Rowerek wodny jako świetny prezent w okresie letnim

Okres letni już się rozpoczyna. Za chwilę będziemy celebrowali wyjątkowe święto, jakim jest Dzień Dziecka 1 czerwca. W związku z tym warto pomyśleć o zakupie rowerka wodnego, który świetnie sprawdzi się w roli „towarzysza” letnich zabaw i rekreacji na świeżym powietrzu. Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla bliskiej Wam osoby – niekoniecznie w wieku dziecięcym – rozważcie ten zakup, a zapewnicie jej niezapomniane chwile w słoneczne dni.

 

Dzięki stabilnej konstrukcji zapewniającej dużą wyporność, rowerek wodny to nie tylko gwarancja świetnej zabawy, ale też gwarancja bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że pojazd ten uznawany jest za niezatapialny. W związku z zastosowaniem polietylenu, rowerki wodne są niezwykle trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy działanie wody.

Poruszanie się na wodzie za pomocą rowerka jest bardzo proste – jedyne „zasilanie” stanowi siła nóg użytkowników. Dlatego z tego pojazdu mogą korzystać także dzieci. Oczywiście, pod warunkiem, że na przejażdżkę z osobą małoletnią wybierze się jeden dorosły. W związku z tym, że w rowerze nie ma zainstalowanego żadnego silnika – jest on neutralny dla środowiska naturalnego, gdyż nie emituje spalin. W razie konieczności można też poddać go recyklingowi. Decydując się na zakup rowerka wodnego dbamy więc także o ekologiczną formę rekreacji.

W każdym momencie można zatrzymać rower i odpocząć  – utrzymuje się on swobodnie na wodzie bez konieczności pedałowania.

Wśród wielu wersji kolorystycznych i kształtów, każdy – nawet najbardziej wymagający użytkownik – znajdzie coś dla siebie. W zależności od modelu, na „pokładzie” zmieści się od dwóch do nawet kilku osób. Dzięki zastosowaniu regulowanych i wyprofilowanych siedzeń, które są dostępne w większości nowszych modeli, komfort podróżowania za pomocą pojazdu jest jeszcze większy, a podróż przyjemniejsza.

 

W każdym momencie rower można zacumować przy pomoście, by potem wrócić na kolejną przejażdżkę. Użytkowanie rowerka doskonale wpływa na kondycję fizyczną i mięśnie nóg. Nie jest przy tym męczące więc korzystać z niego może każdy, również osoby niewysportowane i nieposiadające kwalifikacji pływackich czy żeglarskich.

 

Należy także podkreślić fakt, że rowerki wodne wykonane z polietlenu są bardzo lekkie, dzięki czemu zarówno ich przenoszenie, jak i transport nie sprawiają problemu użytkownikom. Pojazdy te są odporne na promieniowanie ultrafioletowe. Nie wymagają także konserwacji, odświeżania koloru czy stosowania specjalistycznych środków impregnujących. Jest to zatem rozwiązanie, które nie będzie wymagało od nas bieżących inwestycji pieniężnych. Zaoszczędzimy także wiele czasu, który będziemy mogli spożytkować choćby na aktywne korzystanie z pojazdu.

 

Rowery wodne są wspaniałym podarunkiem dla każdego, bez względu na wiek, kondycję fizyczną i umiejętności wioślarskie. Jeśli zastanawiacie się nad prezentem dla osoby, która lubi aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas nad wodą – warto zastanowić się nad zakupem rowerka wodnego. Świetna zabawa gwarantowana!

Inspiracja: Elplastplus.pl – rowerki wodne z polietylenu.

Related posts

Zabierz ze sobą pasjonujące historie

admin

Ferie w mieście. Podpowiadamy, co robić w Warszawie

admin

Korzyści płynące z zakupu domku na kółkach

admin