Komediowo.pl
Image default

Jak wychować szczęśliwego syna

Ojcom łatwiej utożsamić się z dzieckiem tej samej płci. Kobietom może to na początku nastręczać pewne problemy. Choć jak się okazuje różnice między płciowe nie są znowu tak znaczące, zwłaszcza na początku życia dziecka. Jak wychować szczęśliwego chłopca bez lęków ?

1. Przypatrz się swoim poglądom.

To, co myślimy o danej płci, bardzo szybko przekłada się na zachowanie wobec niej. Jeśli cały czas powtarzamy, że „faceci to kobieciarze” albo „nie warto ufać mężczyźnie”, to chcąc nie chcąc przekażemy taki pogląd naszemu synowi. Warto, więc przemyśleć, co tak naprawdę czujemy do mężczyzn, skąd takie przekonania wynikają i czy warto przelewać stereotypy i swoje nastawienie na swoje dziecko.

2. Porzuć marzenia o idealnym dziecku.

Nie ma ludzi idealnych, więc dlaczego Twoje dziecko musi spełniać nierealne kryterium? Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wychowywanie go na szczęśliwe, wolne dziecko bez  z góry narzuconego obrazu, któremu musi sprostać.

3. Nawiązuj kontakty z mamami dzieci innej płci.

Kiedy Twoje dziecko nie ma rodzeństwa lub po prostu siostry (czyli rówieśnika przeciwnej płci), warto nawiązać znajomości z rodzicami, którzy taką relację mogą zapewnić. Dziecko automatycznie poznaje inne role, sposób postępowania, uczy się obcowania w większej grupie.

4. Buduj bliskie relacje z dzieckiem.

Pierwsze trzy lata życia dziecka, to krytyczny czas do zbudowania więzi między matką a dzieckiem bez względu na płeć. Nie ulegaj krzywdzącym stereotypom, że chłopcy potrzebują mniej czułości. Wszystkie dzieci potrzebują jej tyle samo, a kochane dziecko, to szczęśliwe dziecko.

5. Precz ze stereotypami.

Kto powiedział, ze chłopiec nie może sprzątać lub gotować? Ucz swojego syna wszystkich czynności, które uważasz za stosowne i które obojgu sprawiają radość bez względu na sztywne role płciowe.

6. Pozwól próbować.

Dziecko musi eksperymentować i próbować, by poznać kim jest, co lubi, a czego nie. Nawet jeśli będzie to dotyczyło zabawy lalką czy pomalowania paznokci. Pozwól chłopcu czerpać radość i cieszyć się tym, czego potrzebuje.

Related posts

Wesele w plenerze? Tylko w namiocie imprezowym!

admin

Tysiąc planów i jeden wróg

admin

Praktyczny telefon na prezent dla osoby starszej lub dziecka

admin