Komediowo.pl
Image default

Wybór żarówek do kuchni, łazienki, salonu i sypialni – czym się kierować?

Wymiana oświetlenia w mieszkaniu to łatwy sposób na skuteczną zmianę klimatu w niejednym pomieszczeniu. Jakie żarówki zastosować w kuchni i łazience, a jakie w sypialni i salonie?

Jakie żarówki do kuchni?

Kuchnia to miejsce wymagające obecności precyzyjnego oświetlenia, padającego na miejsce pracy. W takich pomieszczeniach doskonale sprawdzają się żarówki halogenowe typu 230v, które są źródłem mocnego punktowego światła. Tego typu elementy świetlne można zamontować nie tylko na suficie, ale również pod szafkami. W tym miejscu warto też wspomnieć, że najlepsze żarówki halogenowe do kuchni to te o neutralnym lub chłodnym odcieniu. Takie modele gwarantują dobrze oświetloną przestrzeń, a jednocześnie nadają pomieszczeniu wrażenie większej czystości.

Żarówki do łazienki – jakie wybrać?

W sklepach elektrycznych można spotkać się z różnymi rodzajami źródeł światła do łazienki. W tego typu pomieszczeniach nie sprawdzają się jednak wszystkie rodzaje. Popularne świetlówki rozgrzewają się zbyt wolno, zaś zbyt często włączane i wyłączane dużo szybciej się zużywają. Jakie żarówki warto więc stosować w przypadku toalety i łazienki?

W takich pomieszczeniach dużo lepiej sprawdzają się żarówki LED, które mogą posłużyć w charakterze świateł punktowych i przysufitowych. Do tego typu elementów oświetlenia można również dopasować halogeny, które idealnie uzupełniają dyskretny system świetlny niejednej łazienki.

Dobór żarówek do salonu i sypialni

Żarówki w salonie spełniają szereg różnych funkcji. Warto zdecydować się na energooszczędne oświetlenie LEDowe, dające równomierne i ładnie rozchodzące się światło. Tego typu żarówki zdają również egzamin w sypialni. W takich pomieszczeniach warto zdecydować się na modele emitujące delikatniejsze światło w ciepłym odcieniu. W ten sposób pokój będzie sprawiał wrażenie dużo atrakcyjniejszego, a jednocześnie pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Wybierając odpowiedniego rodzaju żarówki można budować klimat w dowolnym pomieszczeniu. Warto więc poświęcić nieco czasu i zdecydować się na wybór lepszej jakości oświetlenia do domu lub mieszkania.

Related posts

Wkręty samowiercące – rodzaje oraz zastosowanie

admin

Czego nie może zabraknąć w aranżacji w stylu glamour?

admin

Zastosowanie nawilżaczy powietrza w uprawach roślin

admin