Komediowo.pl
Image default

W jaki sposób estetycznie zamontować lustro?

Estetyczne zamontowanie lustra w przedpokoju lub łazience to ważne założenie aranżacyjne. Potrzeby dekoracyjne domowników zmieniają się w czasie, dlatego warto rozpatrzyć techniki instalacyjne, które nie wymagają wiercenia i wykonywania czasochłonnych i najczęściej kosztownych prac. Kołki i śruby to zawsze pewne ryzyko uszkodzenia powierzchni płytek i to nawet bezpowrotnie.

Dlaczego warto postawić na dobry klej do luster i technikę klejenia?

Aktualnie możesz zamówić lustro bezpośrednio od producenta o wymaganych parametrach, często bez dodatkowych zdobień, czystą taflę, bez żadnych zniekształceń. Większość producentów dodaje samodzielne systemy montażowe, nawet kleje, ale jednak samodzielny zakup dobrego preparatu i wcześniejsze przygotowanie powierzchni to bardzo dobry pomysł zwiększający wyraźnie wytrzymałość chwytu.

W jaki sposób przygotować powierzchnię pod klejenie lustra?

Oczyszczenie to absolutna podstawa, ponieważ w ten sposób pracujesz nad przyczepnością kleju. Na rynku spotyka się specjalistyczne kleje do luster, z reguły silikonowe sprawdzające się nawet przy amatorskich pracach technicznych. Klej do luster Lakma ogranicza ryzyko błędu w przypadku przygotowania powierzchni do minimum.

W jaki sposób najlepiej nałożyć klej na powierzchnię?

Klej nakłada się na tylną część lustra w regularnych odstępach, kilka cm od brzegu. Dzięki temu preparat nie wyjdzie poza ramę i obejmie w spójny sposób środek elementu dekoracyjnego. W przypadku klejenia przyda się też precyzyjne dociśnięcie i potwierdzenie trzymania w pewnych odstępach. Większe lustra doklejone do płytek zabezpiecza się dodatkowo taśmami. Przy mniejszych nie ma takiej potrzeby, ale jeżeli się martwisz nic nie stoi na przeszkodzie.

Czym na tle konkurencji wyróżnia się klej do luster Lakma?

  • klej silikonowy całkowicie neutralny dla powierzchni,
  • im gładsza powierzchnia, tym większa moc kleju,
  • klej nie ma barwy, więc nawet lekka pomyłka przy rozprowadzaniu nie wpłynie na jakość aranżacji,
  • pasuje do większości materiałów spotykanych w branży budowlanej, w tym do betonu, glazury, cegły, drewna surowego, tworzyw sztucznych (wcześniej warto przeprowadzić testy),
  • nie zabarwia luster.

Dlaczego dobry klej do luster zabezpiecza dodatkowo powierzchnię?

Producenci luster bardzo często rekomendują do montażu właśnie kleje wykonane na bazie lakieru wodnego. Dobrze rozprowadzony klej stanowi przy okazji warstwę ochronną przeciwko pleśni oraz grzybom. Utwardzenie odbija się zatem pozytywnie na warunkach higienicznych panujących w pomieszczeniu, głównie łazience.

Czy warto postawić na technikę klejenia luster?

Samodzielne klejenie luster do powierzchni nie wymaga specjalistycznych umiejętności technicznych. Wystarczy tylko właściwe oczyszczenie materiału, tyłu lustra i zadbanie o odpowiednie dociśnięcie. Klej do luster Lakma to jeden z najczęściej polecanych preparatów na rynku budowlanym i powszechnie stosowany przez różnych wykonawców lub amatorów. Takie drobne prace wykonane na własną rękę ograniczają koszty wykończenia nieruchomości.

Related posts

Na co zwracać uwagę przy zakupie drabiny? Zobacz wskazówki

admin

Gaz płynny – możliwości zastosowania Propanu w gospodarstwie domowym

admin

Trawertyn w aranżacji wnętrza – jak jest wykorzystywany?

admin