Komediowo.pl
Image default

Układanie parkietu – co warto wiedzieć? Dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

Drewniane podłogi dodają wnętrzu charakteru i są bardzo trwałe. Z tego względu parkiet jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wykańczania podłóg. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest wysoki poziom izolacji cieplnej. Aby parkiet służył nam przez lata, powinien być profesjonalnie ułożony. O czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na położenie parkietu?

Najważniejsze aspekty przy układaniu parkietu

Decydując się na parkiet jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć, jest gatunek drewna, z jakiego wykonane będą jego elementy. Do wyboru mamy wiele wariantów jak np. buk, jesion, dąb czy brzoza. Kolejnym etapem będzie wybór rodzaju parkietu. Tutaj zdecydować się możemy na rozwiązanie tradycyjne albo parkiet lamelowy lub mozaikowy. Od tego też będzie zależeć sposób jego położenia. Warto więc wziąć to pod uwagę. Kolejnymi ważnymi parametrami, na które trzeba zwrócić uwagę, jest grubość elementów parkietu. Parkiet wykonany z najgrubszych 22 milimetrowych elementów można szlifować, dzięki czemu możliwa jest ich renowacja. Poza samymi parametrami parkietu bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża do jego ułożenia, układ montowania i przede wszystkim precyzja. Tutaj też pojawia się kwestia powierzenia układania parkietu profesjonalistom. Czy warto oddać montaż w ręcę doświadczonych osób?

 Profesjonalne układanie parkietu

Jak wspomniano wcześniej, przy układaniu parkietu konieczne jest zwrócenie uwagi na wiele istotnych czynników. Aby móc długo cieszyć się dobrze ułożonym parkietem, musi on być poprawnie zamontowany. Do tego z kolei potrzebna jest wiedza między innymi na temat tego, jak przygotować podłoże, jak idealnie dopasować wzór i jak zminimalizować straty materiału. Poza tym na jakość parkietu wpływ mają takie czynniki jak temperatura czy wilgotność w danym pomieszczeniu. Układając parkiet i wybierając jego wzór, musimy również uwzględnić to, jak w danym pomieszczeniu wygląda rozkład naturalnych źródeł światła. Warto pamiętać, że układanie paneli równolegle do dużego okna nie jest dobrym rozwiązaniem i może zniweczyć cały efekt. Biorąc to wszystko pod uwagę, dobrze jest postawić na profesjonalną ekipę, która dysponuje taką wiedzą i ma doświadczenie w montażu podłóg. Samodzielne układanie parkietu bez wiedzy jak to zrobić mogłoby wiązać się ze zmarnowaniem drogiego materiału. Co więcej, układając parkiet konieczne są do tego odpowiednie narzędzia. To generuje dodatkowe koszty przy układaniu podłogi na własną rękę.

Ułożenie parkietu nie jest łatwą kwestią. Pod uwagę należy wziąć wiele pozornie nieistotnych czynników. Ze względu na dość skomplikowany proces dobierania wzoru, wysokie ceny materiałów oraz narzędzi niezbędnych do montażu takiej podłogi, warto postawić na doświadczoną ekipę. Pozwoli to uniknąć zbędnych kosztów i pozwoli długo cieszyć się upragnionym efektem.

Related posts

Wszystko co majsterkowicz powinien wiedzieć na temat wkrętów ciesielskich

admin

Wkręty samowiercące – rodzaje oraz zastosowanie

admin

Rolety drewniane – poznaj zalety ich zastosowania

admin