Komediowo.pl
Image default

Trawertyn w aranżacji wnętrza – jak jest wykorzystywany?

Trawertyn jest kamieniem naturalnym, którego popularność dość szeroko rozpowszechniła się już w czasach starożytnego Egiptu. Jednak choć wtedy, najczęściej wykorzystywany był w rzeźbiarstwie, dziś stanowi przede wszystkim piękną i unikalną ozdobę stosowaną jak element nowoczesnej architektury i wystroju wnętrz wielu domów i przestrzeni publicznych. Trawertyn jako kamień dekoracyjny jest szeroko wykorzystywany na całym świecie, a największym zainteresowaniem cieszy się w krajach śródziemnomorskich, gdzie można go spotkać na każdym kroku. W Polsce również zyskuje coraz większą popularność.

Trawertyn dekoracyjny

Trawertyn jako naturalny kamień dekoracyjny można wykorzystywać na wiele różny, oryginalnych sposobów. W zależności od gustu i preferencji, konsument może z niego stworzyć oprawę kominka, udekorować nim ścianę w dowolnym pomieszczeniu lub, co jest najczęstszym pomysłem na zastosowanie trawertynu – wyłożyć nim podłogi. Jest to świetna alternatywa dla płytek ceramicznych, tak często spotykanych w łazienkach, kuchniach, ale także i innych pomieszczeniach. Jednak, co sprawia, że trawertyn jest tak chętnie wykorzystywany? To bardzo proste. Ten kamień naturalny charakteryzuje się bardzo delikatnym i matowym wykończeniem. Jego struktura jest lekko porowata, a jasny kolor dodatkowo podkreśla wszystkie atuty trawertynu, tworząc wnętrze eleganckim i nietuzinkowym. Pomieszczenia, w którym znajdują się zdobienia lub całe powierzchnie wykonane z trawertynu są niezwykle wyrafinowane, ale wciąż bardzo przytulne. Kamień ten odnajdzie się więc najlepiej w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach, które posiadają klasyczną aranżację.

Przydatne informacje na temat trawertynu

Trawertyn to kamień naturalny, a dokładniej skała wapienna, która ze względu na swój charakterystyczny wygląd przyciąga do siebie wielu zwolenników. Trawertyn posiada bardzo osobliwą strukturę. Jest ona porowata, pełna drobnych uszczerbków i niedoskonałości. Kamień ten jest materiałem bardzo delikatnym, kruchym i charakteryzującym się małą odpornością na czynniki mechaniczne, w tym również wodę, a także różnego rodzaju związki chemiczne. Posiadając tą wiedzę należy szczególnie pamiętać o tym, aby wcześniej go zaimpregnować i podczas jego użytkowania, dokładnie pielęgnować.

Trawertyn w aranżacji wnętrza – jak jest wykorzystywany?

Trawertyn jest tego typu materiałem, że sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jak już wyżej zostało wspomniane, trawertyn znajduje szerokie zastosowanie w wykończeniach podłóg, ścian, a także jako element wykończeniowy mebli. Kamień ten świetnie będzie się łączył z jasnymi barwami oraz z ciemniejszymi aranżacjami. Doskonale spisuje się w towarzystwie drewna i szkła.

Related posts

Jak działają grzejniki płytowe?

admin

Czego nie może zabraknąć w aranżacji w stylu glamour?

admin

Jaki system rynnowy dobrać do płaskiego dachu?

admin