Komediowo.pl
Image default

Szafa na wymiar – co warto uwzględnić w projekcie?

Szafy dostępne w ofercie sklepów meblowych nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami klientów. Aby idealnie dopasować mebel do dostępnej przestrzeni, warto zamówić go na wymiar. Należy jednak przy tym pamiętać o kilku kwestiach.

Klienci bardzo często zastanawiają się nad wyborem optymalnych materiałów i elementów dodatkowych, które mogłyby wpłynąć na funkcjonalność szafy na wymiar. Zapoznając się z poniższymi wytycznymi, można będzie złożyć zamówienie na idealną szafę.

Wymiary szafy

Wygodna szafa na wymiar z Warszawy powinna spełniać indywidualne oczekiwania użytkownika. Dobrze jest przemyśleć ilość dostępnych półek oraz szuflad, miejsca na wieszaki, a także oczywiście wymiary, takie jak szerokość, głębokość i wysokość. Istotne jest, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń użytkową.

Wysokość szafy jest oczywiście uzależniona od dostępnej powierzchni, ale najmniej powinna mieć 150 cm. Uda się dzięki temu wygodnie rozmieścić ubrania, bez konieczności ich upychania na siłę. Standardowa głębokość powinna wynieść 60 cm. Zyskuje się pewność, że każde drzwi domkną się bez żadnych problemów. W przypadku szerokości, wszystko uzależnione jest od dostępnego w pokoju miejsca. Niestandardowe projekty na wymiar idealnie rozwiązują problem dokładnego wypełnienia wolnej przestrzeni.

Fronty do szafy – na jakie warto się zdecydować?

Ogromny wpływ na design szafy mają fronty. Należy dopasować je do indywidualnych potrzeb oraz wystroju pomieszczenia. Wybór materiałów na fronty jest bardzo szeroki, a dobrą wiadomością jest to, że pod względem koloru możemy dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Ogromną popularnością cieszą się fronty drewniane, które wyglądają klasycznie i są bardzo atrakcyjne. Świetnie wpisują się w aranżacje nowoczesne, klasyczne, skandynawskie. Najlepiej, aby były wykonane z drewna twardego, wytrzymałego pod względem mechanicznym.

Nieco tańszą alternatywą są fronty z płyty drewnopochodnej, najczęściej wiórowej lub MDF. Można zdecydować się także na warianty z tworzyw sztucznych, które posiadają specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniami i są barwione na wiele atrakcyjnych kolorów.

Szafa na wymiar w Warszawie z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi?

Drzwi przesuwne do szafy cenione są przede wszystkim za zajmowanie małej ilości miejsca, sprawdzają się w ograniczonych pod względem metrażu pomieszczeniach. Nie zastawiają drogi przejścia po otwarciu. W konstrukcję drzwi przesuwnych można wbudować lustra optycznie powiększające wnętrze, a także pełniące funkcję użytkową. Trzeba jedynie pamiętać, aby zainwestować w wysokiej jakości szyny, po których będą przesuwały się drzwi. Istotny jest także ich profesjonalny montaż.

Szafa na wymiar z Warszawy może zostać uzupełniona również o drzwi uchylne, klasyczne i uniwersalne. Trzeba jednak mieć miejsce po ich otwarciu, ale są wygodne w obsłudze.

Szafa na wymiar z Warszawy – podsumowanie

Zaprojektowanie szafy na wymiar nie jest trudne. Wystarczy pamiętać o kilku najważniejszych aspektach, radzić się specjalisty, a w Twoim domu zagości perfekcyjnie przygotowana szafa.

Related posts

Tysiąc planów i jeden wróg

admin

Hydroizolacja dachów płaskich – jak zrobić to dobrze?

admin

Jak ozdobić wejście do budynku?

admin