Komediowo.pl
Image default

Sprzątanie łazienki – newralgiczne miejsca

Dokładne czyszczenie łazienki pozwala skutecznie usunąć wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jak skutecznie sprzątać. O jakich miejscach często zapomina się podczas sprzątania łazienki? Gdzie znajduje się najwięcej zarazków? Jakie preparaty do czyszczenia sanitariatów warto stosować? W dzisiejszym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje na temat skutecznego sprzątania nieoczywistych miejsc w łazience.

Newralgiczne miejsca w łazience – gdzie ukrywają się zarazki?

Każdy wie, że gruntowne czyszczenie muszli klozetowej jest istotne. Często jednak zapomina się o innych miejscach, w którym znajdują się bakterie. Głównym roznosicielem zarazków są nasze dłonie, a także powierzchnie, których one dotykają. Chcąc dokładnie oczyścić łazienkę nie warto więc pomijać takich miejsc jak spłuczka, deska klozetowa, klamka czy kran. Wszystkie te elementy są szczególnie narażone na obecność chorobotwórczych drobnoustrojów.

Z tego powodu, oprócz odkamieniacza czy specjalistycznego płynu do czyszczenia toalet, warto też zaopatrzyć się w preparat odkażający. W tym kontekście doskonale sprawdza się chemia gospodarcza Clinex. Preparat dezynfekująco-myjący, a także chusteczki odkażające powierzchnie to produkty w dobrej cenie, które świetnie radzą sobie z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc. Chemia Clinex usuwa nie tylko bakterie, ale także drożdże, grzyby oraz wirusy otoczkowe i bezotoczkowe.

Mycie fug – jak umyć je skutecznie?

Kolejnym często pomijanym przy sprzątaniu miejscem są fugi. Często ich umycie stanowi spore wyzwanie, a z tego powodu proces ten odkładany jest na później. Warto jednak pamiętać, że brudna fuga stwarza doskonałe warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Należy więc regularnie dbać o czystość również w tej okolicy.

Co można zrobić, żeby nie szorować fug? W tym celu warto skorzystać ze sprawdzonego preparatu. Jednym z nich jest płyn do mycia Forlux Czysta Fuga. Produkt wystarczy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1, a gotowy roztwór nanieść na zabrudzone miejsca. Po kilku minutach należy przetrzeć czystą szmatką miejsca i czyścić ulubionym środkiem czystości. Za pomocą preparatu Forlux można szybko i skutecznie zadbać o fugi, nawet wtedy, gdy nie ma się zbyt dużo czasu na sprzątanie.

Kabina prysznicowa – jak usunąć kamień?

Jeszcze jedną zmorą miłośników czystości bywa kabina prysznicowa. Gromadzący się na niej kamień nie wygląda estetycznie i często trudno jest go usunąć. Produktem godnym polecenia w tym kontekście jest preparat Forlux do kabin prysznicowych. Produkt nadaje się do stosowania na powierzchniach ceramicznych, chromowanych, szklanych, a także tych wykonanych ze stali nierdzewnej. Uniwersalny środek myjący gwarantuje skuteczne usuwanie kamienia i nie pozostawia zacieków. Dodatkowo, po zastosowaniu preparat pozostawia przyjemny, cytrusowy zapach.

Korzystając z dobrej jakości chemii gospodarczej można skutecznie pozbyć się bakterii, pleśni czy kamienia z różnych powierzchni. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu newralgicznych miejsc w łazience. W ten sposób można kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Related posts

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu?

admin

Szklana zabudowa jako witryna sklepowa

admin

Jak ozdobić wejście do budynku?

admin