Komediowo.pl
Image default

Płot panelowy – co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do montażu?

Płot panelowy doskonale sprawdza się jako ogrodzenie posesji, ze względu na krótki czas realizacji zamówienia, szybkość montażu, ogólną uniwersalność oraz łatwość eksploatacji. Całość składa się z elementów prefabrykowanych o podwyższonej funkcjonalności i nowoczesnym designie. Co warto jednak wiedzieć i na jakie elementy zwrócić uwagę, przed złożeniem zamówienia na własne ogrodzenie z paneli?

Wymagane funkcjonalności

Dokładna analiza tego, jaki typ panelu najlepiej sprawdzi się na danej posesji to podstawa. Wpływ na decyzję powinny mieć przede wszystkim spodziewane czynniki zewnętrzne oddziałujące na ogrodzenie. Jeśli teren jest przekładowo mocno wystawiony na działanie promieni słonecznych albo panuje na nim skrajna wilgoć, zapewne wpłynie to na ogólną żywotność płotu. Istotne bywa określenie stopnia ryzyka wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Ważnym aspektem jest też planowana funkcjonalność ogrodzenia, która warunkuje materiał wykonania, wysokość i przezroczystość takiej konstrukcji. Oczywiście należy też dopasować moduły panelowe do stylu i kolorystyki zabudowań znajdujących się na działce. Wymieniając bramę, warto pomyśleć o instalacji bramy dwuskrzydłowej lub przesuwnej z paneli, która będzie elegancko współgrać z resztą ogrodzenia.

Czym kierować się przy wyborze?

Główne czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie to parametry techniczne i wykorzystywana technologia produkcji. Płot to w większości przypadków inwestycja długoterminowa, dlatego warto postawić na produkty wykonane z trwałych i solidnych materiałów, zabezpieczonych przed korozją i opatrzonych długoletnią gwarancją. Z pozoru tańsze rozwiązanie w przyszłości prawdopodobnie pochłonie bowiem dodatkowe środki związane z naprawą czy konserwacją modułów. Decydując się na ogrodzenie panelowe, zapewne warto również pomyśleć o dodatkowej podmurówce, która wzmacnia konstrukcję, chroni ją przed korozją oraz eliminuje ryzyko podkopywania jej przez zwierzęta. Gotowe zestawy wraz ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami do ogrodzeń panelowych są powszechnie dostępne na naszym rynku, dlatego warto precyzyjnie określić swoje potrzeby i preferencje.

Przed montażem

Dużą rolę odgrywa w tym przypadku precyzyjne wytyczenie płotu, dokładne ustalenie miejsca narożników oraz określenie, gdzie zostanie umieszczona furtka i brama przesuwna z paneli. Czynniki te warunkują bowiem ilość i rodzaje potrzebnych materiałów, czyli panele, słupki i wszelkie inne akcesoria do ogrodzeń panelowych. Bezpośrednio przed montażem panelowego płotu warto zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu. W niektórych przypadkach konieczne będzie bowiem dokładne obliczenie spadku lub wzniesienia. Jeśli na działce znajdują się większe uskoki terenu, najlepiej będzie ominąć taki odcinek, oszczędzając w ten sposób czas i środki pieniężne. Warto również zapoznać się z planami zagospodarowania przestrzennego najbliższej okolicy, gdyż w niektórych przypadkach wykopanie słupków czy wniesienie podmurówki może okazać się problematyczne.

Ogrodzenia panelowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie szybko, trwale i estetycznie ogrodzić swoją posesję. Moduły tego typu są ponadto uniwersalne, stosunkowo niedrogie, proste w montażu oraz dostępne w wielu rozmiarach i w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych.

Related posts

Jak działa przydomowa elektrownia słoneczna 

admin

W jaki sposób estetycznie zamontować lustro?

admin

Mieszkanie na wynajem – czy warto korzystać z wykończenia „pod klucz”?

admin