Komediowo.pl
Image default

Najbardziej oryginalne pomysły architektów

Wyobraźnia architektów nie zna granic. Dzięki temu na całym świecie mamy możliwość podziwiania naprawdę niesamowitych budowli. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej oryginalnym pomysłom na domy mieszkalne i budynki użyteczności publicznej. Być może dla kogoś okażą się inspiracją?

Domy do góry nogami

W Kanadzie na przykład  istnieje budynek, który został zbudowany do góry nogami i dach jest tuż przy ziemi, a drzwi wejściowe wysoko w górze. Podobna budowla istnieje także w Polsce, w Szymbarku, jednak wejście do tego domu jest nieco łatwiejsze, z tego względu, że dom jest bardziej podłużny. Można spodziewać się, że w trakcie pierwszego pobytu w takim domu błędnik szaleje. Ciekawe jednak, czy z czasem da się przyzwyczaić do tak niestandardowego układu?

Najdziwniejsze kształty domów mieszkalnych

W Holandii stworzono budynek, który stoi na kilku nogach, a jego przód podobny jest do rakiety kosmicznej. W Portugalii architekci skonstruowali budynek w formie kamienia i jedynie jego dach jest zaczerpnięty z tradycyjnych projektów. W Stanach Zjednoczonych również znajduje się niejedna ciekawa budowla, a szczególną uwagę zwraca ta, której boczne ściany są w formie książek, ustawionych pionowo jedna przy drugiej na półce. Niezwykle prezentują się również budowle w formie bardzo stromych stożków lub jaskiń, które z zewnątrz wyglądają niezwykle ponuro, ale w środku zaskakują eleganckim wyposażeniem wykorzystującym najnowsze technologie. W każdym z wymienionych domów mieszkają ludzie.

Dom prosto z natury 

Ostatnim trendem w budownictwie jest użycie jak najbardziej naturalnych materiałów – to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne dla środowiska. W końcu są to surowce, które z niego pochodzą – bez żadnych sztucznych dodatków, niepotrzebnych ulepszeń. Budowle z użyciem kamieni rzecznych, piaskowca czy całych beli drewna szczególnie dobrze wpisują się w naturalny krajobraz – jeśli więc myślimy o budowie domu za miastem, jest to doskonały budulec, który dobrze będzie do niego pasował.

Related posts

Tysiąc planów i jeden wróg

admin

O czym pamiętać podczas wyboru poduszki?

admin

Jakie narzędzia ogrodnicze niezbędne są jesienią? 

admin