Komediowo.pl
Image default

Mieszkanie na wynajem – czy warto korzystać z wykończenia „pod klucz”?

Pomimo często zachodzących zmian na rynku, inwestycja w mieszkania pod wynajem nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Szczególnie wśród osób szukających dobrego sposobu na wykorzystanie posiadanego kapitału. Żeby jednak tego typu lokale przyniosły odpowiednią stopę zwrotu, muszą prezentować pewien poziom. Z tego powodu na pewno warto zainteresować się usługami wykończenia „pod klucz”.

O czym mowa? O specjalnym pakiecie proponowanym przez dewelopera, który polega na kompleksowym wykończeniu mieszkania. Dzięki temu od razu można się do niego wprowadzić. Co ważne, firma deweloperska najczęściej współpracuje w tym celu z podmiotami zewnętrznymi. Pozwala to na przykład na wskazanie zakresu prac do wykonania, a także wyboru konkretnego stylu.

Dlaczego wykończenie „pod klucz” to dobry wybór dla inwestorów?  

 Nie da się ukryć, że podstawowym atutem tego rozwiązania jest ogromna wręcz oszczędność czasu. Po zakupie nowego mieszkania nie musisz martwić się montażem paneli i płytek, malowaniem, tapetowaniem, wieszaniem lamp, ani żadnymi innymi czynnościami, które zajmują sporo czasu, a jednocześnie wymagają pewnej wiedzy i doświadczenia.

Wszystkim zajmują się specjaliści, co oczywiście znacznie skraca cały proces. To z kolei powoduje, że jesteś w stanie szybciej wynająć mieszkanie, a co za tym idzie, uzyskać pierwsze zyski. Na tym jednak korzyści się nie kończą.

  • Jeżeli deweloper współpracuje z cenioną firmą, możesz mieć pewność, że całość zostanie wykonane tak, jak należy. Dobrej jakości farby, odpowiednio dobrana posadzka, a nawet meble – całość sprawi, że mieszkanie zyska na wartości. Dzięki temu łatwiej znajdziesz chętnych i wynegocjujesz lepszą stawkę na wynajem.
  • Wykończenie „pod klucz” nie oznacza wcale, że tracisz nad wszystkim kontrolę. Podmioty specjalizujące się w tego typu usługach pozwalają często wybrać rodzaj i zakres aranżacji. Z tego właśnie powodu lokal będzie wyglądał tak, jak tego chcesz.
  •  Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również możliwość uniknięcia ewentualnych błędów. Jeśli nieruchomość chcesz wykończyć własnoręcznie lub zatrudnić w tym celu przystępnych cenowo fachowców, zawsze istnieje ryzyko fuszerki. W tym przypadku zyskujesz ochronę w postaci podpisanej umowy.

 A co z kosztami? Te oczywiście zależą od metrażu mieszkania, a także rodzaju prac, jakie mają zostać wykonane. Należy jednak podkreślić, że tego typu usługi często pozwalają wręcz zaoszczędzić. Specjaliści doskonale bowiem wiedzą, jakie materiały kupić i co zrobić, by zmieścić się w przyjętym budżecie. Przekłada się to na kontrolę wydatków, o którą trudno podczas remontowania wszystkiego na własną rękę.

Wykończenie „pod klucz” mieszkania na wynajem – o czym pamiętać?

 Skoro wiesz już, że omawiane rozwiązanie rzeczywiście ma sens, nie pozostaje nic innego, jak wybrać odpowiednią ofertę. Ta oczywiście zależy od dewelopera, dlatego jeszcze przed zakupem mieszkania warto sprawdzić nie tylko jego metraż, czy lokalizację, ale również to, jakie usługi proponuje firma.

Samo wykończenie „pod klucz” może być przeprowadzane na kilka sposobów, dlatego najlepiej zapoznać się ze wszystkim szczegółami. Spore znaczenie ma to, z jakim podmiotem współpracuje deweloper. Zapoznaj się więc z jego poprzednimi realizacji, a także opiniami innych klientów. Głównie po to, aby zyskać pewność, że dokonujesz dobrego wyboru.

Nie zapomnij również zapoznać się z wyceną, która powinna uwzględniać całościowy koszt usługi. Zazwyczaj istnieje możliwość wyboru jednego z kilku pakietów, które różnią się między innymi jakością materiałów używanych w trakcie remontu.

Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich szczegółów możesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie mieszkanie w krótkim czasie będzie gotowe do wynajęcia. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a także zyskasz szansę uzyskania większych zysków. I to niezależnie od tego, jakiej dokładnie wielkości jest to lokal.

źródło: Sławbud developer – mieszkania

Related posts

Na co zwracać uwagę przy zakupie drabiny? Zobacz wskazówki

admin

Impregnowanie kamieni naturalnych w ogrodzie – dlaczego jest tak ważne?

admin

Grzyb czy pleśń – wskazujemy różnice

admin