Komediowo.pl
Image default

Jakie narzędzia ogrodnicze niezbędne są jesienią? 

Jesień to okres intensywnych prac w ogrodzie. Jakie narzędzia sprawdzą się najlepiej przy sadzeniu roślin i podczas zabiegów pielęgnacyjnych? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą zadbać o miły dla oka zielony zakątek.

Wertykulacja trawnika

Wertykulator to urządzenie, które służy do pielęgnacji trawnika i doskonale napowietrza nawet twardą glebę. Przed jego uruchomieniem warto sięgnąć po grabie i pozbyć się nadmiaru zaschniętych liści z terenu objętego pracą. Te drobniejsze odpady (pojedyncze liście czy starą trawę) mechanizm zbierze do wbudowanego kosza. Właściwie przeprowadzona wertykulacja sprawi, że trawnik będzie wyglądał jak zielony dywan. Zabieg ten dobrze jest wykonywać dwa razy w roku – jesienią i wczesną wiosną.

Wertykulator nacina ziemię na głębokość 5-10 cm, co stanowi doskonałą alternatywę dla grabi. Proces ten jest efektywniejszy, szybszy oraz wygodniejszy. Sprawdzi się znakomicie przy pielęgnacji trawnika na dużym podwórku.

Przycinanie żywopłotu

Nożyce elektryczne coraz częściej zastępują zwyczajny sekator. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Do atutów nożyc należy szybkie i wygodne przycinanie gałęzi oraz pędów żywopłotów. Ponadto pozwalają uzyskać równy kształt, a następnie równy rozrost. Szeroka oferta urządzeń obejmuje lekkie i funkcjonalne produkty, dzięki czemu komfort użytkowania stoi na bardzo wysokim poziomie.

Przy wykonywaniu podstawowych prac zastosowanie znajdzie dużo tańszy sekator. Dziś z powodzeniem można kupić model, który sprawdzi się idealnie przy prostych i szybkich zadaniach. To jedno z tych narzędzi (obok szpadla czy motyki), które zawsze warto mieć pod ręką.

Porządki w ogrodzie

Ogród powinien być wizytówką każdego domu. Nie zapominaj, aby umyć kostkę brukową. Do tej czynności wystarczy woda, szczotka oraz delikatna chemia. Ponadto czasem warto sięgnąć po grabie do liści. O ich zakupie nie może jednak decydować przypadek. Wybierz lekkie narzędzie, które nie uszkodzi trawnika i zapewni wygodną pracę.

Chwastów łatwo się pozbyć za pomocą tradycyjnej motyki. W zależności od osobistych potrzeb można sięgnąć także po niewielką motyczkę, która znajdzie zastosowanie tam, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja. Dzięki temu pielęgnowane miejsce będzie wyglądać perfekcyjnie każdego dnia.

Sadzenie roślin

Gdy w ogrodzie panuje już porządek, a grabie do liści można odstawić w kąt, czas na posadzenie roślin. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca i wyborze sadzonki należy wykopać dołek szpadlem, wsypać kompost oraz ziemię organiczną. Sadzonkę warto ochronić przed wiatrem, stosując drewniane paliki. Oczywiście mowa tu wyłącznie o roślinach, które poradzą sobie w niskich temperaturach.

Jak kupować narzędzia ogrodowe?

Przy zakupie wertykulatora należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikację techniczną. Kluczowe parametry to rodzaj silnika, jego moc, a także waga urządzenia. Wybór prostszych narzędzi (np. motyczki) również warto dobrze przemyśleć. Tutaj liczy się przede wszystkim ergonomia oraz materiał wykonania.

Related posts

Jak usunąć skutki zalania mieszkania?

admin

Zastosowanie nawilżaczy powietrza w uprawach roślin

admin

Wybór żarówek do kuchni, łazienki, salonu i sypialni – czym się kierować?

admin