Komediowo.pl
Image default

Jak wybrać mieszkanie z ogródkiem?

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Jednak z wielu względów, niemożliwe do zrealizowana. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieszkać w bloku i cieszyć się przydomowym ogródkiem. Jednak aby radość byłą uzasadniona, koniecznie trzeba wiedzieć, w jaki sposób wybierać mieszkania z ogródkiem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania z ogródkiem

Mieszkania na parterze, gdzie zyskuje się dodatkową przestrzeń w postaci ogródka, muszą być starannie sprawdzone. Przy analizie konkretnych ofert, zwraca się uwagę na takie elementy jak: powierzchnia ogródka, jego sąsiedztwo, to przez ile godzin będzie w nim gościło słońce.

Sąsiedztwo ogródka

Bardzo ważna kwestia to miejsce, gdzie usytuowany jest ogródek i co z tego będzie wynikało. Niezależnie od wielkości ogródka, kwestii nasłonecznienia, w pierwszej kolejności trzeba wybierać ogródki przydomowe, które gwarantują jak najwyższy poziom prywatności. Ogródek, który znajduje się tuż obok chodnika, wejścia do klatki czy drogi będzie kiepskim wyborem. Korzystanie z takiego ogródka nie jest komfortowe. Ciągły ruch za płotem, głośne rozmowy, bawiące się dzieci, o wypoczynku można zapomnieć.

Powierzchnia i przestrzeń ogródka

Nie ma cudów, przydomowe ogródki pod względem powierzchni, nie rzucają na kolana. Nie oznacza to, że nie można ich ciekawie zaaranżować. Jednak należy wystrzegać się ogródków o zdecydowanie małej powierzchni. Kilka metrów kwadratowych do niczego się nie przyda, mało co będzie można w takim ogródku przygotować.

Chcąc mieć przydomowy ogródek, koniecznie należy zwrócić uwagę na przestrzeń, jaką oferuje. Ogródek musi żyć, musi gwarantować komfortowy wypoczynek, relaks w gronie bliskich. Do tego potrzeba odpowiedniej przestrzeni, na której zmieszczą się choćby podstawowe przedmioty architektury ogrodowej oraz będzie można zasadzić kilka roślin.

Słońce, czyli mile widziany gość w ogródku

Ogromnym błędem przy wyborze ogródka, jest niezwrócenie uwagi na jego nasłonecznienie. Niektóre przydomowe ogródki są w takich miejscach, że słońce nie zagości w nich wcale, lub przez krótką chwilę. To zdecydowanie niekorzystne rozwiązanie. Roślinność ogrodowa potrzebuje dostępu do światła słonecznego, a i przecież wątpliwą przyjemnością będzie spędzanie czasu w ogródku, gdzie wiecznie panuje cień.

Przeglądając oferty mieszkań na parterze, z ogródkami, koniecznie trzeba zwracać uwagę na tak ważne detale, jak te przedstawione powyżej. Tylko w ten sposób, będzie można wybrać optymalne rozwiązanie.

Related posts

Jakie narzędzia ogrodnicze niezbędne są jesienią? 

admin

Trawertyn w aranżacji wnętrza – jak jest wykorzystywany?

admin

Rolety drewniane – poznaj zalety ich zastosowania

admin