Komediowo.pl
Image default

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu?

Dywany to tkaniny dekoracyjne układane najczęściej na podłogach. Pełnią głównie funkcję dekoracyjną i skutecznie ocieplają wnętrza. Dywany dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Aby wyglądały estetycznie przez długi czas, trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. W przypadku pojawienia się na nich uporczywych plam warto wykorzystać sprawdzone metody ich usuwania.

Sprawdzone domowe sposoby

Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się plam z dywanów. Aby podejmowane działania były skutecznie, trzeba je dostosować do rodzaju zabrudzenia. W przypadku rozlania na powierzchni tkaniny czerwonego wina warto sięgnąć po sodę oczyszczoną. To tani produkt spożywczy, który znajdzie się w każdej kuchni. Po rozsypaniu proszku na świeżej plamie trzeba pozostawić go na około jedną godzinę, a następnie wciągnąć odkurzaczem. Takie działanie pozwoli szybko pozbyć się widocznych przebarwień. Za uporczywe uznawane są także plamy z powstałe z wosku bądź naniesionego na podeszwach butów błota. Do usuwania wosku można użyć ręcznika papierowego oraz żelazka. Po przyłożeniu ręcznika do dywanu i jego przeprasowaniu wosk się roztopi i zostanie wchłonięty przez papier. Usuwaniem zabrudzeń z błota należy zająć się po ich zaschnięciu. W pierwszej kolejności trzeba użyć odkurzacza, a następnie miękkiej szmatki nasączonej octem.

Odkurzacze piorące do zadań specjalnych

Niestety nie wszystkie plamy można usunąć domowymi sposobami. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, takiego jak odkurzacz piorący. To sprzęt wyposażony w zbiornik na czystą oraz brudną wodę, który może być z powodzeniem wykorzystywany do gruntownego czyszczenia dywanów i tapicerek. Wśród urządzeń dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują produkty marki Karcher. Odkurzacz Karcher z funkcją prania pozwala na ekstrakcyjne usuwanie plam. Istota tej metody polega na spryskaniu plam wodnym roztworem środka czyszczącego, a następnie jego odessaniu wraz z rozpuszczonym brudem. Połączenie dyszy ekstrakcyjnej z silnikiem o dużej mocy, umożliwia skuteczne usuwanie nawet najbardziej uporczywych plam i maksymalne skrócenie czasu schnięcia dywanu. Co istotne, podczas korzystania z odkurzacza piorącego usuwane są nie tylko widoczne zabrudzenia, ale również wszelkie alergeny. Aby czyszczenie przebiegało szybko i sprawnie, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich detergentów, Najlepiej sięgnąć po produkty rekomendowane przez producenta odkurzacza piorącego. Takie detergenty są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Podsumowanie

Chociaż usuwanie uporczywych plam z dywanów domowymi sposobami jest możliwe, zdecydowanie lepiej sięgnąć po nowoczesny sprzęt. Zakup odkurzacza piorącego to inwestycja, która z pewnością się opłaci. Dzięki niej utrzymywanie czystości na podłogach będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Related posts

Wszystko co majsterkowicz powinien wiedzieć na temat wkrętów ciesielskich

admin

Na co zwracać uwagę przy zakupie drabiny? Zobacz wskazówki

admin

W jaki sposób estetycznie zamontować lustro?

admin