Komediowo.pl
Image default

Jak usunąć uporczywe plamy z dywanu?

Dywany to tkaniny dekoracyjne układane najczęściej na podłogach. Pełnią głównie funkcję dekoracyjną i skutecznie ocieplają wnętrza. Dywany dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Aby wyglądały estetycznie przez długi czas, trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. W przypadku pojawienia się na nich uporczywych plam warto wykorzystać sprawdzone metody ich usuwania.

Sprawdzone domowe sposoby

Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się plam z dywanów. Aby podejmowane działania były skutecznie, trzeba je dostosować do rodzaju zabrudzenia. W przypadku rozlania na powierzchni tkaniny czerwonego wina warto sięgnąć po sodę oczyszczoną. To tani produkt spożywczy, który znajdzie się w każdej kuchni. Po rozsypaniu proszku na świeżej plamie trzeba pozostawić go na około jedną godzinę, a następnie wciągnąć odkurzaczem. Takie działanie pozwoli szybko pozbyć się widocznych przebarwień. Za uporczywe uznawane są także plamy z powstałe z wosku bądź naniesionego na podeszwach butów błota. Do usuwania wosku można użyć ręcznika papierowego oraz żelazka. Po przyłożeniu ręcznika do dywanu i jego przeprasowaniu wosk się roztopi i zostanie wchłonięty przez papier. Usuwaniem zabrudzeń z błota należy zająć się po ich zaschnięciu. W pierwszej kolejności trzeba użyć odkurzacza, a następnie miękkiej szmatki nasączonej octem.

Odkurzacze piorące do zadań specjalnych

Niestety nie wszystkie plamy można usunąć domowymi sposobami. W niektórych sytuacjach niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu, takiego jak odkurzacz piorący. To sprzęt wyposażony w zbiornik na czystą oraz brudną wodę, który może być z powodzeniem wykorzystywany do gruntownego czyszczenia dywanów i tapicerek. Wśród urządzeń dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują produkty marki Karcher. Odkurzacz Karcher z funkcją prania pozwala na ekstrakcyjne usuwanie plam. Istota tej metody polega na spryskaniu plam wodnym roztworem środka czyszczącego, a następnie jego odessaniu wraz z rozpuszczonym brudem. Połączenie dyszy ekstrakcyjnej z silnikiem o dużej mocy, umożliwia skuteczne usuwanie nawet najbardziej uporczywych plam i maksymalne skrócenie czasu schnięcia dywanu. Co istotne, podczas korzystania z odkurzacza piorącego usuwane są nie tylko widoczne zabrudzenia, ale również wszelkie alergeny. Aby czyszczenie przebiegało szybko i sprawnie, należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich detergentów, Najlepiej sięgnąć po produkty rekomendowane przez producenta odkurzacza piorącego. Takie detergenty są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Podsumowanie

Chociaż usuwanie uporczywych plam z dywanów domowymi sposobami jest możliwe, zdecydowanie lepiej sięgnąć po nowoczesny sprzęt. Zakup odkurzacza piorącego to inwestycja, która z pewnością się opłaci. Dzięki niej utrzymywanie czystości na podłogach będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Related posts

O czym pamiętać podczas wyboru poduszki?

admin

Szafa na wymiar – co warto uwzględnić w projekcie?

admin

Jak ozdobić wejście do budynku?

admin