Komediowo.pl
Image default

Jak ozdobić wejście do budynku?

Posiadanie własnego domu z ogrodem dla wielu osób jest spełnieniem marzeń. To nie tylko możliwość spędzenia wolnego czasu z dala od zgiełku miasta, ale także swobodnej aranżacji posiadanej przestrzeni. Oprócz przygotowania zakątku przeznaczonego do odpoczynku warto zadbać o wygląd wejścia do budynku, które jest swoistą wizytówką każdego domu. W zależności od obranego stylu zdecydować możemy się na ozdobienie go kwiatami czy krzewami, a jeśli zależy nam na zachowaniu surowości, warto postawić na kamienne dodatki.

Kamienna kolumnada przed domem

Kolumny przed wejściem do domu spełniać mogą dwie funkcje. Jedna z nich to oczywiście aspekty dekoracyjne. W zależności od potrzeb zdecydować możemy się na pozostawienie ich w stanie surowym, bądź zasadzenie pnących roślin, które oplatać będą się wokół nich. Kolumny przed wejściem bardzo często wykorzystywane są także do podtrzymywania znajdującego się nad drzwiami zadaszenia czy tarasu. Do wyboru mamy zarówno proste, klasyczne formy, jak i kolumny zdobione, co stanowi dodatkowo o walorach dekoracyjnych.

Zielone płuca domu

Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie zielonego wejścia do domu. Zamiast tradycyjnych rabatek, postawić możemy na wykorzystanie dużych, efektownie wyglądających donic. Donica kamienna świetnie sprawdzi się zarówno wypełniona różnego rodzaju kwiatowymi sadzonkami, z których część może mieć formę wisząca, jak i posłużyć może do zasadzenia w niej krzewów, a nawet drzew. Dzięki wykonaniu z kamienia, który jest trwały i odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, stworzone przez nas wejście służyć może przez długi czas. Dzięki temu, że kamienne donice nie należą do lekkich, nie straszny im nawet silny, porywisty wiatr. Bez obaw możemy więc posadzić w nich drzewka, zarówno ozdobne, jak i owocowe. Kamienne donice dostępne są zarówno w formie mis, jak i mogą być wyposażone w nogę, co sprawdza się szczególnie wtedy, gdy chcemy wykorzystać je do posadzenia kwiatów.

Kamienne rzeźby w ogrodzie

Chociaż mogłoby się wydawać, że czasy rzeźb z kamienia bezpowrotnie minęły, okazuje się, że nadal cieszą się one ogromną popularnością. Te na pozór surowe dekoracje, bardzo często wykorzystywane są w aranżacjach ogrodów, tworzonych przez profesjonalistów. Dużą popularnością cieszą się formy zwierzęce, a rzeźby lwów przed wejściem do domu nikogo nie dziwią. Nie da się ukryć, że rzeźby z kamienia w zdecydowanej większości przypadków stanowią jedynie formę dekoracyjną, jednak coraz częściej zauważyć można fantazyjne lampy betonowe czy fontanny, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność wejścia. Nie da się ukryć, że aby zachować spójność i elegancję, należy dopasować całą powierzchnię ogrodu do stylu wykorzystanego przed wejściem do mieszkania. Gwarantuje to zadowalający efekt, a przede wszystkim pozwala wyróżnić nasz ogród spośród innych. 

Related posts

Szafa na wymiar – co warto uwzględnić w projekcie?

admin

Najbardziej oryginalne pomysły architektów

admin

Na co zwracać uwagę przy zakupie drabiny? Zobacz wskazówki

admin